В Росії почали звільняти журналістів через дописи в особистих «Твіттерах»

07:51, 7 листопада 2014

Російська радіостанція «Эхо Москвы» звільнила журналіста Олександра Плющева за допис в особистому твіттер-аккаунті.

Як написав журналіст у своєму Twitter, про звільнення йому розповіла генеральний директор радіостанції Катерина Павлова. Сам Олександр Плющев зазначив, що не був ознайомленим із наказом про звільнення, а головред «Эха Москвы» Олексій Венедиктов дізнався про ситуацію від звільненого журналіста.

За повідомленням газети «Ведомости», Олексія Плющева звільнили через те, що «проігнорував норми професійної журналістської етики, норми закону про засоби масової інформації та статут редакції «Эхо Москвы»». Цю інформацію газета публікує з посиланням на прес-реліз холдингу «Газпром-медиа», який володіє радіостанцією. При цьому конкретний привід для звільнення не зазначається.

За словами помічниці Олексія Венедиктова Лесі Рябцевої, редакція вважає звільнення журналіста незаконним, оскільки воно відбулося без відома Олексія Венедиктова.

«За нашим статутом, як усім добре відомо, будь-які санкції стосовно творчих працівників можуть прийматися винятково за поданням та підписом головного редактора», - зазначила вона.

Олександра Плющева звільнили наступного дня після того, як він у своєму Твіттер-аккаунті висловився з приводу загибелі заступника голови правління російського «Внешэкономбанка» Олександра Іванова – сина голови адміністрації Путіна Сергія Іванова. Журналіст нагадав, що раніше банкір збив на своєму авто літню жінку та не був покараний за це. Однак, як пише Slon, згодом, після критики від читачів, журналіст свій твіт видалив.

Згодом в ефірі радіостанції Плющев пояснив, що його звільнили за твіт, присвячений смерті заступника голови правління «Внешэкономбанка»Олександра Іванова. Крім того, він додав, що Павлова зажадала від нього письмових пояснень з приводу ефіру, присвяченого боям за донецький аеропорт. Від дачі пояснень за цими підставами журналіст відмовився.

Кореспондент радіостанції Дар'я Пещікова зазначила, що Венедиктов відмовився підписувати наказ про звільнення. Її колега Ілля Рождествинський додав, що головний редактор має намір частіше ставити Плющева в ефір.

Як стало відомо згодом, рішення звільнити Плющева ухвалив голова ради директорів «Газпром-медіа» Михайло Лесін. Він наголосив у коментарі Forbes, що звільнити журналіста вирішив через мораль.