В Росії ув’язнюватимуть за критику дій СРСР під час війни

17:34, 23 квітня 2014

Державна Дума Росії прийняла закон, яким впроваджується кримінальна відповідальність за реабілітацію нацизму – заперечення фактів, встановлених вироком Нюрнберзького трибуналу, а також за розповсюдження неправдивих відомостей про діяльність СРСР в роки Другої світової війни.

Крім того, вводяться штрафи за «осквернення днів військової слави і пам’ятних дат Росії», повідомляє РИА Новости.

Згідно з прийнятим законом, Кримінальний кодекс доповнить нова стаття «Реабілітація нацизму». За цією статтею вводиться покарання у вигляді штрафу до 300 тисяч рублів, або примусові роботи на термін до 5 років, або позбавлення волі на строк до 3 років.

Ті ж дії, вчинені з використанням службового становища або ЗМІ, зі штучним створенням доказів обвинувачення, караються штрафом від 100 тисяч до 500 тисяч рублів або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період від року до трьох років, або примусовими роботами на термін до 5 років, або позбавленням волі до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Крім того, встановлюється відповідальність за «поширення відомостей про дні військової слави і пам'ятні дати Росії, пов'язані із захистом Вітчизни, які висловлюють явну неповагу до суспільства, а також за осквернення символів військової слави Росії, вчинені публічно». Такі дії будуть каратися штрафом у розмірі до 300 тисяч рублів або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період до двох років, або обов'язковими роботами на строк до 360 годин, або виправними роботами на строк до одного року.

Автори закону зазначають, що національне законодавство таких країн, як Австрія, Німеччина, Бельгія, Франція, давно передбачає кримінальну відповідальність за публічне заперечення, схвалення або виправдання злочинів нацистів під час Другої світової війни і заперечення злочинів проти людства, встановлених вироком Нюрнберзького трибуналу. На думку депутатів, це підтверджує актуальність «захисту суспільства і держави від злочинних дій, спрямованих на реабілітацію нацизму і створюють нову загрозу миру і громадської безпеки».

Нагадаємо, в Україні парламент прийняв закон про відповідальність за заперечення злочинів фашизму 16 січня - разом з іншими скандальними законами про посилення відповідальності за участь у несанкціонованих акціях протесту. Після скасування законів 16 січня, Рада переголосувала за закон «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України про відповідальність за заперечення чи виправдання злочинів фашизму».