При розробці Мінських угод російське керівництво усвідомлювало, що ці домовленості не повинні бути виконані. Про це заявив колишній помічник президента РФ Владіслав Сурков в бліц-інтерв'ю Центру політичної кон'юнктури.
Одне з питань звучало так: «Працюючи над Мінськими угодами, ви виходили з того, що вони повинні бути виконані?». На це Сурков коротко відповів: «Ні».
Також він ствердно відповів, що вважає дії російської армії в Україні ефективними і висловив надію на нормалізацію відносин Росії та Заходу у найближчому майбутньому.
Владіслав Сурков – російський політик, дійсний державний радник. Сурков є автором концепції так званої «російської суверенної демократії», одним із творців правлячої партії «Єдіная Росія» і одним із головних ідеологів «путінізму» та «русского міра».
Перші Мінські угоди були укладені у 2014 році тристоронньою контактною групою, до якої входили представники Росії, України і ОБСЄ. Укладанню Мінських угод передували консультації у Нормандському форматі (Україна, Росія, Франція, Німеччина).
У лютому 2015 року були підписані нові Мінські угоди, відомі також як «Мінськ-2». Саме їх завжди мають на увазі під цим терміном. Угода була порушена російською стороною відразу ж після підписання – РФ продовжила наступ на Дебальцеве і в підсумку захопила його всупереч вимогам договору. Всі наступні роки Україна і Росія заявляли про бажання реалізувати Мінські угоди, але при цьому категорично розходилися в трактуваннях того, про що було домовлено.
Президент України Володимир Зеленський в нещодавньому зверненні заявив, що Мінські угоди від самого початку були ініційовані Заходом як поступка Росії і що їх неможливо було виконати без втрати Україною територій.