В Росії встановили пам'ятну дошку будівельникам ГУЛАГу

21:39, 27 жовтня 2016

У виправній колонії Республіки Комі увічнили пам'ять будівельників табірного пункту №19 «Водорозділтаб – Микунська». Про це на своїй сторінці в Facebook написав юрист правозахисного фонду «Громадський вердикт» із Сиктивкара Ернест Мезак.

«Такий ось меморіальний знак у серпні встановили біля входу в виправну колонію №-31 УФСІН Росії по Республіці Комі в місті Микунь. І не соромляться ж люди підкреслювати свій ментальний зв'язок із вертухаями сталінських концтаборів. Думаю, що біля цього «пам'ятника» 30 жовтня кожного року треба читати списки репресованих, яких утримували в комі-зирянських таборах ГУЛАГу», - написав він.

На дошці написані слова подяки будівельникам табірного пункту №19 «Водорозділтаб – Микунська».

Водороздільний табір - останній із відкритих за часів Йосипа Сталіна політичних спецтаборів ГУЛАГу. Він виник на основі лісозаготівельного табору Усть-Вимський, що був створений у 1937 році за наказом наркома внутрішніх справ Миколи Єжова.

Фото Ернест Мезак

Водороздільний табір, останній з особливих таборів для політв’язнів, був організований 25 жовтня 1952 року, а зачинений після смерті Йосипа Сталіна. Передбачена чисельність табору складала 35 тис. в’язнів, але фактично ніколи не перевищувала 1142 особи.

За сьогодення, виправна колонія №31, розташована на місці колишнього табору, — колонія загального режиму з ділянкою колонії-поселення для засуджених чоловіків та жінок.

До слова, у виправній колонії №31, яка відома величезною кількістю скарг правозахисників і самих ув'язнених на умови утримання в камерах, відбував покарання український політв’язень Генадій Афанасьєв.