В Рудно поблизу Львова не рекомендується пити воду з криниць

15:43, 31 січня 2011

В смт Рудно біля Львова - забруднення підземних вод, повідомив 31 січня на прес-конференції начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради Володимир Рощин. За його словами, воду з криниць там пити не рекомендується.

За його словами, начальника відділу захисту населення та територій управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської міської ради Євгена Басана, рівень нітратів у підземних водах смт Рудно вдвічі перевищує норму, але вона не є отруєною. Про смертельну небезпеку не йдеться, але це – порушення нормативних показників питної води. "Як технічна вода вона прийнятна, може використовуватися для прання і так далі, але пити її з криниці не рекомендовано", - резюмував він.

"Рудно має близько 6 тис. мешканців. З них десь половина має централізоване водопостачання, решта мають водопостачання з криниць, які там викопані, тому там проблема існує", - зазначив він.

"Септики (для відходів від господарства – ред.) не є облаштовані належним чином. Вони повинні бути герметичні. Люди, економлячи свої гроші, роблять ці септики з підручних матеріалів – наприклад, беруть шини великих автомобілів, роблять в них дірки, викопують яму, закидають туди, зверху забетоновують і роблять отвір. Все рідке, що туди попадає, просочується в ґрунт, а все густе потім відкачують, і це економить гроші", - пояснив Євген Басан.

"Проблема Рудно в тому, що там залягання водоносного шару, звідки криниці беруть воду, всього лише на глибині від 15 до 20 метрів. Відповідно, коли копають криницю до водоносного шару, поруч на подвір’ї – септик, відстань – невелика, і оці стоки з септика, що просочуються, потрапляють в той самий водоносний шар. Спочатку йдуть нітрити, потім – нітрати, які накопичуються в цьому водоносному шарі", - додав чиновник.

Як інформував ZAXID.NET , на прес-конференції 31 січня Володимир Рощин підбив підсумки 2010 року, повідомивши, що за минулий рік у Львові трапилося 3 надзвичайні ситуації та 70 некласифікованих подій.