В справі про розстріл майданівців у Хмельницькому зникли відеодокази

Адвокатка потерпілих Євгенія Закревська заявила про гальмування судового процесу

14:14, 15 березня 2021

З матеріалів справи розстрілів євромайданівців у Хмельницькому взимку 2014 року зникла частина відеозаписів та фотографій. Про це повідомила адвокатка потерпілих Євгенія Закревська, передає «Громадське» у понеділок, 15 березня.

З її слів, суд звернув на це увагу під час дослідження доказів. У протоколі було зазначено, що до них додавався флеш-носій, однак у суду його не було.

«Суддя й запитав чому так. І прокурор зазначила, що коли передавали матеріали з військової прокуратури до генеральної, з’ясувалось що немає великої кількості додатків до протоколів, відеозаписів, фотографій, фрагменту кулі», — пояснила адвокатка.

Євгенія Закревська заявила, що це гальмує судовий процес та «грає на користь обвинуваченим».

«Військова прокуратура раніше робила все для того, щоб цієї справи не було. Але навіть після того, як її реанімували, ми бачимо, як усі ті палиці в колеса заважають і як це використовує захист», — зазначила адвокатка.

Нагадаємо, що 19 лютого 2014 року у Хмельницькому мітингувальники захопили приміщення обласної державної адміністрації, а також взяли в облогу прокуратуру області. Під час спроби протестувальників потрапити до приміщення управління СБУ, силовикам віддали наказ застосувати зброю. Внаслідок цього дві людини загинули, ще десяток отримали поранення.

Наступного дня суд арештував керівника управління, полковника Віктора Крайтора за перевищення службових повноважень. Він публічно взяв на себе відповідальність за наказ про застосування зброї. 2015 року військова прокуратура закрила справу проти Крайтора, який в цей час вже був на волі, та перекваліфікувала його на свідка розстрілу.

У 2017 року Генпрокуратура відновила розслідування щодо нього. Начальник Департаменту спеціальних розслідувань Сергій Горбатюк заявив, що під час перебування справи у військовій прокуратурі були втрачені дві кулі, які могли б стати прямими доказами, щоб чітко зрозуміти, хто був причетний до скоєння вбивства.