В УДАРі кажуть, що конкуренція в опозиції є лиш на місцевих рівнях

22:47, 21 лютого 2013

Представники УДАРу та "Свободи" конкурують під час довиборів до місцевих рад, але це зовсім не означає "глибинного розколу" в їхніх рядах.

Про це у коментарі Gazeta.ua сказав "ударівець" Павло Розенко.

У ЗМІ з'явилась інформація, що керівник Рівненського осередку "Свободи", народний депутат Олег Осуховський дав розпорядження оточенню обмежити контакти з представниками партії УДАР на місцевому рівні.

"Це - певний прояв політичної конкуренції, де люди апелюють один до одного під час виборчої кампанії. Я не бачу у цих фактах якоїсь глибинної тріщини, яка пролягає у цілому між партіями або якимось чином впливає на наші відносини у Верховній Раді України. Очевидно, що йдуть довибори, передвиборчий процес. Очевидно, що наші кандидати конкурують. Я не бачу тут нічого трагічного чи якогось конфлікту", - сказав він.

Розенко звернув увагу: "Як ви бачите по нашій роботі у Верховній Раді, працюємо у межах координації трьох політичних сил. Безумовно, у нас є певні ідеологічні відмінності, безумовно, у нас різняться погляди на певні стратегічні чи тактичні речі, але намагаємося узгоджувати свої дії. Шукаємо шляхи дотику і відпрацьовуємо спільні дії під час парламентської кризи", - сказав Розенко.

Він запевнив: "Звичайно, що на політичному просторі питання конкуренції є абсолютно нормальним процесом. Інша справа, які це матиме прояви, як це все відбувається. Ясна річ, що у нас є різниця в ідеологіях. Але ми довели своєю діяльністю протягом трьох місяців, що ми можемо по стратегічних речах об'єднуватися і діяти спільно. Повірте, зараз менше за все цікавить конкуренція в опозиційному таборі. Ми зараз пропагуємо певні принципи і тому блокуємо трибуну Верховної Ради. І це не є полем наших суперечок. Це - поле нашого об'єднання і спільної позиції".

На питання, чи буде застосовувати УДАР якісь санкції проти Олександра Лазорка, Розенко відповів: "Я не готовий коментувати будь-які дії фактів, про які не володію інформацією. Не можу казати нічого".

Нагадаємо, опозиційні депутати третій тиждень блокують Верховну Раду, вимагаючи запровадження системи «Рада-3», яка мала б забезпечити персональне голосування.

Регіонали заявляють, що якщо опозиція надалі блокуватиме трибуну парламенту і не дозволить розпочати роботу другої сесії Ради VII скликання, парламентська фракція Партії регіонів може погодитися на перевибори. Водночас спікер Володимир Рибак запевнив, що президент не розпустить ВРУ. Крім того, Рибакпідозрює, що сенсорну систему голосування запускали для фальсифікацій голосування у ВРУ, тому за жодних обставин не прийме рішення про введення у дію такої системи.

Ще один конфлікт розгорівся у ВРУ через позбавлення мандатів нардепів Павла Балоги та Олександра Домбровського. У Павла Балоги повідомили, що готують позов до Євросуду. Голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк стверджує, що Балога і Домбровський залишаються повноважними народними депутатами, а рішення Вищого адміністративного суду не має жодних правових наслідків. Голова ВРУ Володимир Рибак звернувся за роз’ясненнями до Конституційного Суду.