В Угорщині планують запровадити транзитні зони для нелегальних мігрантів

12:06, 29 серпня 2015

Рекордний наплив нелегальних мігрантів в Угорщину підштовхує уряд країни до законодавчої ініціативи про запровадження транзитних зон на угорсько-сербському кордоні. Про це заявив представник владної партії «Фідес» Ґерґей Ґуляш, повідомило «Радіо Свобода».

За словами політика, прибулі в масовій кількості мігранти з Азії не матимуть змоги залишити такі транзитні зони і потрапити в Угорщину доти, доки не пройдуть повну процедуру оформлення міграційних документів упродовж кількох днів.

Він назвав украй малоймовірним те, що громадяни Пакистану, Афганістану і Сирії, які дісталися Туреччини і перетнули Македонію і Сербію, отримають статус біженців в Угорщині.

Ґерґей Ґуляш переконаний, що відсіювання нелегальних мігрантів у транзитних зонах на півдні Угорщини не суперечить міжнародним нормам.

А речник угорського уряду Золтан Ковач, коментуючи факт загибелі в Австрії 71 особи, зокрема чотирьох дітей, у вантажному автомобілі з тимчасовими угорськими номерами, сказав, що біженці багато в чому самі створюють собі труднощі, поспішаючи перетнути Македонію та Сербію, де немає стану війни.

Плани угорської влади будь-що відвернути потік мігрантів з Азії рокритикували в Міжнародному бюро з питань біженців у Женеві. Речник цієї інституції ООН Джоел Мільман заявив на брифінгу у п’ятницю, що, виходячи з багаторічного досвіду його колег, це тільки погіршить ситуацію з контрабандою людьми, оскільки торговці братимуть із біженців вищу плату за перевезення, щоб оминути проблемні ділянки сербсько-угорського кордону.

За статистикою Національного бюро міграції Угорщини, в серпні притулку й статусу біженця в цій країні попросили 38 912 осіб, що більш ніж удвічі перевищує кількість таких заяв у червні цього року. А з початку 2015 року поліція затримала 140 тис. нелегальних мігрантів на угорсько-сербському кордоні.

Нагадаємо, 6 липня парламент Угорщиниухвалив закон, що передбачає зведення  паркану висотою чотири метри і довжиної близько 170 км на кордоні з Сербією. Таким чином Угорщина розраховує захиститися від потоку мігрантів, який невпинно зростає.