В Угорщині придумали, як зупинити наплив сирійських біженців до Європи

Мігранти, які сотнями тисяч втікають до Європи, не рятуються від війни, а шукають кращого життя, вважає прем'єр-міністр Угорщини

15:03, 12 вересня 2015

На думку прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, європейські політики не до кінця усвідомлюють небезпечність такого величезного напливу мігрантів.

Про це відомий своєю жорсткою позицією щодо біженців з Близького Сходу політик, заявив в інтерв'ю німецькій газеті Bild, пише Укрінформ.

«Ключові політики Європи живуть у світі ілюзій. Вони не мають ніякого уявлення про дійсну небезпеку, яку становлять для нас іммігранти. Потік їх нескінченний, і якщо всі вони приїдуть, Європа піде на дно», – вважає Орбан.

Голова угорського уряду скептично ставиться до того, що абсолютно всі, хто прибуває в ЄС, рятуються від війни.

«Ці мігранти прибувають до нас не із зони військових дій, а з таборів в сусідніх з Сирією країн: Лівану, Йорданії, Туреччини. Там вони перебувають у безпеці. Ці люди прибувають в Європу не тому, що шукають безпеки, а тому, що хочуть кращого життя, ніж у таборах», – аргументував свою позицію угорський апрем'єр.

Водночас він звернув увагу на те, що такі біженці зовсім не хочуть залишатися в країнах з нижчим рівнем життя, всі вони хочуть «німецького, можливо, шведського життя». В те, що вони колись повернуться на батьківщину, навіть після завершення там війни, він зовсім не вірить.

Відповідаючи на пропозицію Єврокомісії про квоти на розподіл біженців, політик зазначив, що такі мають сенс лише тоді, коли кордони ЄС закриті. Інакше ніхто не може утримати людей, скажімо, в Естонії, Словенії або Португалії, «якщо всі вони хочуть до Німеччини».

Від прямої критики канцлера ФРН Ангели Меркель, що погодилася прийняти десятки тисяч біженців, яких до цього утримували в Угорщині, Орбан утримався, але закликав серйозно задуматися про наслідки такого кроку, який викликав в самій Угорщині ціле «повстання», а в рамках ЄС – «хаос».

Відттак Орбан запропонував власний рецепт від подальшого напливу мігрантів з Близького Сходу: збільшити допомогу таким країнам як Туреччина, Йорданія і Ліван. На наступній зустрічі прем'єр-міністрів ЄС він має намір представити свій план. Згідно з ним, кожна країна має відраховувати по 1 відсотку до бюджету ЄС додатково, що в сумі дасть близько 3 млрд євро, які слід надати сусіднім з Сирією країнам для того, щоб вони могли влаштувати сирійських біженців у себе.