183 українські дитини, постраждалі від торгівлі людьми, отримують допомогу в рамках проекту «Зміцнення національних механізмів та потенціалу у сфері протидії торгівлі дітьми в Україні» – ініціативи, запровадженої 1 червня 2009 року, за фінансування Європейського Союзу.
Проект реалізує громадська організація «Сучасник» (Чернівці) у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні на підтримку зусиль Уряду України з протидії торгівлі людьми та на виконання Конвенції ООН про права дитини, повідомили ZAXID.NET в НУО «Сучасник».
Діти, більшість із них – дівчата, які постраждали від торгівлі людьми у віці від чотирьох до 17 років. Багато з них – діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, або діти з неблагополучних родин. Примушені до рабської праці, жебрацтва або надання сексуальних послуг, близько 60% із цих дітей були експлуатовані в Україні, і близько 40% – у Російській Федерації. Зважаючи на індивідуальні потреби дітей, вони зараз отримують медичну, психологічну, освітню, юридичну, фінансову та іншу допомогу, що має своїм завданням відновлення дітей у їхніх правах, захист від повторного потрапляння до ситуації торгівлі людьми та відбудову бачення свого майбутнього після травмуючого досвіду торгівлі людьми.
«Кількість дітей, ідентифікованих як постраждалі від торгівлі людьми за останні два роки і лише у п’яти регіонах України, дозволяє уявити собі серйозність проблеми в Україні, – вважає голова програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» у 2011 році. Тим не менш, ми здивовані, що План не включає в себе заходів з ідентифікації та реабілітації дітей, постраждалих від торгівлі людьми. Ми закликаємо Уряд України визнати, що ці діти потребують особливого захисту та допомоги задля зменшення їхньої вразливості, що має бути відображено у Плані заходів на 2012 рік», - зазначає Е.Мручковська.
правління громадської організації «Сучасник» Ельвіра Мручковська. – Ми підтримуємо міри з попередження торгівлі дітьми, передбачені у національному Плані заходів з виконання Загальнодержавної Проект завершується у жовтні 2011 року, і «Сучасник» та МОМ шукають можливості продовжити надання допомоги постраждалим дітям в Україні. Пані Мручковська та пан Профазі пропонують громадськості долучитися до їхніх зусиль: «У День захисту дітей ми звертаємося до всіх громадян України із закликом зайняти активну позицію у протидії експлуатації дітей, зокрема, негайно повідомляючи у відповідні державні установи про будь-які подібні випадки або підтримавши зусилля громадських організацій, які працюють у сфері протидії торгівлі дітьми».
Проект «Зміцнення національних механізмів та потенціалу у сфері протидії торгівлі дітьми в Україні», розрахований на два з половиною роки, реалізується у п’яти пілотних областях України (Чернівецькій, Закарпатській, Миколаївській, Харківській та Луганській) у рамках тематичної програми «Інвестиції в людей». Започаткувавши цю програму Європейський Союз визнає, що Конвенція про права дитини є документом, ратифікованим найширшим колом країн, і що існує (майже) всезагальне порозуміння, що захист прав дітей має стояти в центрі процесу розвитку будь-якого суспільства. Проект виконується за спів-фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерств закордонних справ Королівств Данії та Норвегії та Шведської агенції з міжнародного розвитку (Sida).
Програма МОМ з протидії торгівлі людьми діє з 1998 року на підтримку зусиль держави та громадянського суспільства України у протидії торгівлі людьми. З 2000 року МОМ у співпраці з громадськими організаціями в Україні надала допомогу понад 7540 постраждалих від торгівлі людьми, серед них 473 – діти.