Депутат Львова І демократичного скликання, учасниця підняття національного прапора на Ратуші у Львові 3 квітня 1990 року Стефанія Шабатура заявила, що зараз «будують Росію в Україні». «Нас витісняють у світи, на заробітки. І якщо їм вдасться ще прихопити нашу священну землю, то Україну чекає, напевно катастрофа», – сказала вона.
«Познущались над нами і в наш ювілейний рік Незалежності. Мало що не віддали московській церкві Софію Київську, Десятинну церкву, і дозволяють створювати російські, антиукраїнські організації на нашій землі. Одним словом, будують Росію в Україні… А ми натворили десятки партій, розпорошили свої сили і втратили міць. Ніби тепер заявляємо про об’єднання. Народ надіється на це, всі вірять що, можливо, ми переможемо. Але, як бачимо, то об’єднання якесь дуже слабе і, напевно, не буде тої великої сили, яка переможе», – сказала Стефанія Шабатура.
За її словами, немає гарантії, що російська не стане другою державною, що не буде змінено Конституцію, не буде передано українські церковні святині Московському патріархату, що «наш священний прапор заросте червоною фарбою» тощо.
Згадуючи події 1990 року, Стефанія Шабатура сказала: «Тисячі львів’ян, які були тоді на площі, з великою радістю і сльозами раділи оцій події. Але після національно-визвольних змагань 1918 року та Акту відновлення Української держави 1941 року, це дійсно ми вже назавжди у Львові підняли національний прапор як символ незалежності України. Бо тоді ще не було проголошено незалежність. Пізніше був проведений референдум, проголошена незалежність, прийнята Конституція, затверджено національні символи і юридично держава вже була створена, відновлена. Її визнали всі народи світу. І з тієї радості ми трохи забули про те наше минуле, і особливо, про ХХ століття російсько-комуністичної імперії, яка використовуючи геноцид, репресії, тюрми, концтабори, винищувала все українське і заселила Україну людьми, які до сьогодні ненавидять Україну і все українське. Ненавидять через те, що ми все-таки вижили і знову заявили про себе. Ми не наважились тоді вирвати оті отруйні бур’яни з нашого пшеничного поля, як це зробили інші народи. І ці бур’яни сьогодні агресивно проростають з допомогою Москви і сьогоднішньої проросійської влади».
Як інформував ZAXID.NET, 3 квітня з нагоди 22-ої річниці підняття на міській Ратуші синьо-жовтого прапора у Львові проходять урочистості.
Депутати VI скликання Тарас Кравець та депутат І скликання Марія Гель вирушили на покладання квітів до могили першого міського голови Львова Богдана Котика, за головування якого на Ратуші 1990 року було піднято синьо-жовтий прапор.
Додамо, міський голова Львова Андрій Садовий під час урочистостей сказав: «Ми просто не маємо права зганьбити наш прапор. Сьогодні українці повинні чітко усвідомити: перетворити синьо-жовтий прапор з прапора надії в прапор гордості та перемог може лише важка праця».