В Україні через вірусну атаку зупинився фондовий ринок

13:29, 29 червня 2017

Український фондовий ринок припинив роботу в очікуванні відновлення роботи Національного депозитарію України (НДУ) і Розрахункового центру з обслуговування договорів на фінансових ринках (РЦ). Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Початок торгів на Фондовій біржі ПФТС відкладено до відновлення роботи клірингово-розрахункової інфраструктури ринку цінних паперів України», - йдеться в повідомленні біржі.

«Старт торгів на фондовому ринку Української біржі відкладений до відновлення розрахункової інфраструктури ринку цінних паперів», — йдеться у повідомленні Української біржі, яка, як і ПФТС, не постраждали від кібератаки, але не можуть оформити проведені 27 угоди через збій в роботі НДУ та РЦ.

Водночас торги на терміновому ринку УБ проводяться в стандартному режимі, крім ф'ючерсних і опціонних контрактів на індекс українських акцій, торги якими стартують одночасно з відновленням торгів на фондовому ринку.

Найбільша по оборотам біржа «Перспектив»а, яка також постраждала від вірусу, станом на полудень четверга поки не відновила роботу.

Повідомляється також, що через викликаний кібератакою збій в роботі НДУ і РЦ простоює і позабіржовий ринок.

Нацдепозитарій на своєму сайті заявив, що «про час відкриття операційного дня буде повідомлено пізніше, сервіс Кабінет клієнта для відправки звітності почне свою роботу в другій половині дня».

Інформоване джерело сказало агентству, що відновлення роботи в районі 16:00 у четвер станом на полудень видається оптимістичним сценарієм.

Подібний масштабний збій в роботі фондового ринку України через кібератаки є першим в його історії.

Зазначимо, 27 червня в Україні та інших країнах відбулась
хакерська атака, внаслідок якої постраждали чимало українських компаній. Невідомим вірусом уражено кілька українських банків, Кабмін, енергетичні компанії, державні та комерційні підприємства.

У Службі безпеки України допускають, що вірусні атаки на українські підприємства та установи 27 червня організовані з території РФ.

У Департаменті кіберполіції заявили, що вірусна атака на українські компанії сталася через програму M.E.Doc, яка використовується для електронного документообігу