В Україні дискримінується жіноча праця, - політик

17:50, 20 травня 2012

Вже давно визнано у світі, що робочий день у жінки подвійний. Адже робочий день вона відпрацьовує на роботі, а потім ще й вдома. Останнім часом в Україні спостерігається й така тенденція, що різниця між чоловічою та жіночою роботою втрачається, переконана лідер Прогресивної соціалістичної партії України Наталія Вітренко.

"В Україні все знівечене. Зараз люди хапаються за будь-яку роботу і втрачають різницю між чоловічою та жіночою роботою. Жінка, особливо якщо вона сама вирощує дитину, вона погодиться на будь-яку роботу, навіть, чисто чоловічу, чисто фізичну роботу. Це абсолютно неправильно", - сказала вона.

На уточнююче запитання, чи є на її думку, в Україні дискримінація щодо виплати заробітної плати чоловікам та жінкам, а також щодо їхнього працевлаштування, Вітренко відповіла:

"Безумовно, є дискримінація. Тому що роботодавці дуже неохоче беруть жінок на роботу. Навіть, тих жінок, які не мають дітей і сім’ї. Бо вони розуміють, що у жінок є фізіологічний цикл, коли її працездатність знижується, коли вона може погано себе почувати і це роботодавців дратує. Вони неохоче беруть жінок на роботу. А якщо жінка тільки-но вийшла заміж чи у неї маленька дитина, то влаштуватись взагалі практично неможливо. Тому дискримінацію жінки відчувають в Україні і в отриманні робочого місця, і в оплаті праці", цитує УНН.

На запитання, чи погоджується вона з дослідженням американських вчених, що чоловіки отримують більшу заробітну плату, бо працюють краще, ніж жінки, Н.Вітренко сказала:

"Це загальносвітові показники. Річ у тім, що чоловіки мають більш високу продуктивність праці в середньому. Є окремі галузі економіки, де праця більш монотонна і там чоловіки  гірше працюють і не хочуть цією роботою займатись. Там вигідніше використовувати жіночу працю. Чоловік показує більш високий рівень виробництва, а в середньому по економіці у чоловіків більша продуктивність праці. У них, по-перше, мускулатура сильніша і там, де потрібні затрати фізичної енергії, то безумовно, вони лідирують. Тут, навіть питань немає. Окрім того, і по інтелектуальному розвитку, по розумовій роботі чоловіки показують в середньому більш високі результати. Тому це закономірність і нічого образливого тут для жінок нема".

Зазначимо, в Україні офіційно зареєстровано 100 сімей, де чоловіки виконують жіночі функції.

"Офіційно зареєстровано близько ста українських родин, де чоловіки виховують дітей, а жінки працюють. Зараз є поодинокі випадки, коли жінка заробляє більше чоловіка, і такий стан речей є вигідним для сім’ї. Це не нонсенс, але в суспільстві існує певний стереотип з приводу того, що чоловік, який сидить вдома - неповноцінний. Коли з’являються діти, які кожного дня хочуть їсти, і родина починає рахувати гроші, тоді мозок працює по-іншому", - зазначила експерт з гендерних питань Всеукраїнської громадської організації "Інститут демократії та соціальних процесів" Катерина Везелєва.

За середніми підрахунками, в Україні жінка отримує лише 70% від зарплатні чоловіка.