В Україні до Євро-2012 запровадять єдиний квиток на всі види транспорту

18:20, 17 лютого 2011

До Євро-2012 в Україні можна буде придбати єдиний квиток на будь-який вид транспорту міжміського сполучення. Такі можливості надасть автоматизована система «Єдиний електронний квиток», другий етап провадження якої розпочато ДП «Розрахунковий центр Мінтрансзв’язку».

В.о. директора ДП «Розрахунковий центр Мінтрансзв’язку» Олександр Кашперський, представляючи систему, зазначив, що кінцевою метою є створення єдиного, комплексного квитка, де буде об’єднано ресурс авіації, залізниці та автоперевізників. «На завершальній стадії це буде комбінований квиток: пасажир вказує точки відправлення, певні критерії і отримує маршрут», - наголосив він, повідомили ZAXID.NET у прес-службі Мінінфраструктури.

Олександр Кашперський зазначив, що до чемпіонату Європи з футболу 2012 року до цієї системи можуть підключити готелі, аби іноземці, їдучи в Україну, могли замовити весь спектр послуг.

Планується, що оплатити такі квитки можна буде готівкою, у безготівковий спосіб, через мережу відділень «Укрпошти». Також розглядається можливість оплати через телефон та платіжним дорученням.

Реалізовуватимуться квитки також на сайті ДП «Розрахунковий центр Мінтрансзв’язку». Вже зараз на сайті можна придбати залізничні квитки, а також автобусні з п’яти областей – Київська, Одеська, Дніпропетровська, Миколаївська та АР Крим.

Нагадаємо, відповідно до Концепції створення та впровадження комплексної автоматизованої системи «Єдиний електронний квиток» її впровадження передбачає 3 глобальних етапи:

1) оформлення послуг з перевезення та розрахунків за такі послуги у відділеннях поштового зв’язку УДППЗ «Укрпошта» на всі види транспорту (авіа, залізничний, автомобільний) через: авіаперевезення – електронний квиток; автоперевезення – маршрут-квитанцію; залізничні перевезення – бланк Інтернет-замовлення, з наступним отриманням квитка у виділених спеціалізованих квиткових касах;

2) оформлення послуг з перевезення та розрахунків за такі послуги через WEB-інтерфейс у глобальній мережі Інтернет на всі види транспорту (авіа, залізничний, автомобільний) з можливістю розрахунку допомогою банківських платіжних карток;

3) введення єдиного електронного квитка та автоматизованого вибору маршруту: вибір оптимального маршруту руху пасажира за конкретними критеріями («найдешевший», «найшвидший», «найкомфортніший» тощо) при сполученні декількох видів транспорту. Також на третьому етапі передбачається можливість впровадження додаткових послуг: бронювання місць у готелях, замовлення таксі, оренда автомобілів тощо.