В Україні готуватимуть спеціалістів з перевезення небезпечних вантажів

16:26, 5 листопада 2007

В Україні буде створено ефективну систему центрів спеціалізованого навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів. Порядок проведення такого навчання затверджено постановою Уряду від 31 жовтня. Аналіз специфіки галузі свідчить, що понад 95 тис. працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів повинні пройти спеціалізоване навчання, - поінформували ZAXID.NET в Департаменті комунікацій влади та громадськості Секретаріату Кабміну.

Нині до 25% вантажів, що перевозяться, є небезпечними, і об’єми таких перевезень будуть зростати. Щорічно при перевезенні небезпечних вантажів трапляються сотні аварій, часто з тяжкими наслідками. Про це свідчать, зокрема аварії, що сталися з теплоходом „Одіск” 3 січня ц.р. та з вантажним поїздом під Ожидовом на Львівщині 10 липня ц.р.

Тільки у 2006 році порівняно з 2005 роком кількість аварійних подій, що сталася через неналежну підготовку відправником цистерн, зросла на 60%. За 7 місяців поточного року під час перевезення небезпечних вантажів залізницею, кількість аварій, пов’язаних з невідповідність вимогам безпеки тари, цистерн, упаковок збільшилась на 13%, проти аналогічного періоду 2006 року. У переважній більшості аварій вирішальним стає так званий „людський фактор”, зумовлений неналежним рівнем підготовки працівників, які мають справу з небезпечними вантажами.

Спеціальне навчання проходитимуть працівники суб’єктів перевезень, що займаються класифікацією, пакуванням, маркуванням чи нанесенням знаків небезпеки та інформаційних табло на упаковки, оформлюють, відправляють, перевозять чи приймають небезпечні вантажі. За результатами спеціального навчання видаватиметься відповідне свідоцтво.

Мінтрансзв’язку та МВС доручено до 1 березня 2008 року організувати проведення спеціальних навчань та підготувати необхідну для цього нормативно-правову базу. Також буде визначено і зареєстровано центри спеціального навчання та органи, уповноважені проводити перевірку знань, встановлено вимоги до їхньої діяльності. До проведення спеціальних навчань передбачається залучити навчальні центри, що діють при навчальних закладах різних рівнів акредитації, а також створені в Мінтрансзв’язку, МВС, МНС, Мінпромполітики, Мінагрополітики, Держгірпромнагляду та на великих підприємствах. На сьогодні в усіх регіонах України діє майже 350 таких центрів, і вони відповідають вимогам навчально-методичного, матеріально-технічного, кадрового та інформаційного забезпечення.