В Україні хочуть обмежити перегляд телепрограм з елементами насильства

09:10, 17 вересня 2010

Депутати пропонують захистити дітей від перегляду телепрограм з елементами жорстокості. На сайті Верховної ради вчора був опублікований законопроект про внесення змін до закону "Про захист суспільної моралі". У документі пропонується заборонити теле- і радіокомпаніям транслювати з 6.00 до 23.00 передачі та анонси, що містять сцени насильства і жорстокості, які негативно впливають на дитячу психіку.

Зміни до закону "Про захист суспільної моралі" підготували дев'ять депутатів - представники всіх фракцій Верховної ради. Вони пропонують обмежити в інформаційному просторі України аудіо- , відео- і друковану продукцію еротичного, сексуального, порнографічного характеру, що містить елементи насильства, жорстокості, тероризму, ксенофобії та неповаги до сімейних цінностей. У пояснювальній записці депутати посилаються на дослідження вітчизняних та американських психологів, які стверджують, що 58% школярів копіюють негативну поведінку телегероїв, а діти до восьми років, щодня переглядають телевізійні передачі зі сценами насильства і жорстокості, схильні до скоєння кримінальних злочинів, повідомляє КомерсантЪ.

Парламентарії говорять про необхідність заборонити теле- і радіокомпаніям трансляцію передач і анонсів, що містять елементи насильства та жорстокості, демонстрацію тіл померлих чи поранених людей, кривавих сцен і нецензурну лексику протягом ефірного часу, крім відрізка з 23.00 до 6.00. Раніше такі ж зміни до закону пропонувала внести Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі.

За словами ще одного автора, народного депутата Павла Унгуряна (БЮТ), мова не йде про повну заборону кримінальних програм і новин. "Важливо, як подається матеріал, - говорить він.- Треба, щоб новини на ТБ були лаконічні й не перетворювалися на розповідь про насильство з кривавими подробицями".

Разом з тим працівники телебачення вважають, що кримінальні новини нагадують людям про необхідність бути пильними, а не надихають на скоєння злочинів. "Такі новини показують наслідки злочинів, які завжди виглядають огидно. Ми не підносимо злочинців як героїв, на яких варто рівнятися", - заявив генеральний продюсер каналу "НТН" Гліб Корнілов. За його словами, чиновникам не слід перекладати відповідальність у вихованні дітей з батьків на телебачення.

Заступник директора Інституту соціальної та політичної психології Академії педагогічних наук Любов Найдьонова вважає, що телебачення формує у дітей уявлення про добро і зло. "Керівництво телеканалів повинно бути компетентним і розуміти, який саме вплив роблять їх передачі на аудиторію. В той же час будь-який шкідливий вплив може бути компенсовано за умови грамотного піклування батьків: треба розмовляти з дітьми, пояснювати відмінності реального життя від сюжетів телепередач", - відзначила Л. Найдьонова.