В Україні хочуть відновити довіру до судової влади

20:19, 2 грудня 2014

Україна вже запізнилася із реформами судової гілки влади, - кажуть експерти. Мовляв, відновлювати довіру до судочинців треба було ще вчора. Рада судової реформи, до якої входять і львів'яни - готує революційний документ. "Стратегія. якісний документ. Який дає можливість чи передбачає можливість, а може й необхідність, посилити незалежність суддів, що дуже важливо. Закласти зовсім інші параметри фінансування суддів. І, безумовно, посилити відповідальність суддів за результати роботи", - зазначив член Ради з питань судової реформи Андрій Бойко. 

Після оптимізації чимало нинішніх слуг Феміди залишаться ні з чим. Такий вітер змін судочинці засуджують. "В кожній сфері, мабуть, є люди, які паплюжать професію. Є такі і в судовій системі. Ми про це знаємо, ми про це говоримо. Але це має бути індивідуально. За конкретне порушення - конкретне покарання. Ми проти огульного охаювання судової системи", - говорить голова Львівського апеляційного господарського суду Борис Плотницький.

Протокол добрих намірів без способів реалізації. Так характеризують витяг із коаліційної угоди щодо суддівської реформи правники. Без   зміни Конституції реформа неможлива і буде просто косметичним ремонтом. "Ми повинні не наміри обговорювати, а механізми і тільки тоді ми зможемо бачити, що можуть бути покращення", - наголошує кандидат юридичних наук Йосип Богдан.

Співорганізатори такого відкритого діалогу - Європейська бізнес асоціація. Певні, інвестори чи то українські, чи іноземні хочуть бачити судову гілку влади партнерами,які б їх захищали. "Має бути та сила, яка стоїть за нашими плечима, це є суд і, якщо мені щось не подобається, я не боюсь піти до суду. На сьогодні це сказати ми не можемо", - каже голова Львівського офісу Європейської Бізнес Асоціації Мар'яна Луцишин. 

Голос професійної спільноти організатори мають намір зібрати у компромісні пропозиції, які вже й передадуть Раді судової реформи.