В Україні хочуть законодавчо захистити вступ за результатами ЗНО

13:48, 24 лютого 2013

Опозиція хоче законодавчо захистити вступ за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Про це заявила депутат від "Батьківщини", один з авторів проекту закону Лілія Гриневич.

"У своєму законопроекті ми дотримуємося Конституції і гарантуємо рівний та справедливий доступ до вищої освіти. Прийом на навчання до вишів, незалежно від їхнього типу, статусу та форми власності, відбуватиметься на конкурсних засадах. Вступ відбуватиметься за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з урахуванням результатів навчання у школі. Але вага ЗНО у конкурсному балі не повинна бути меншою ніж 90%. При цьому автономним правом вишів є встановлення коефіцієнтів для зарахування результатів ЗНО з того чи іншого предмета, так званої формули зарахування", - сказала депутат.

Вона нагадала, що коли в 2002 році створювалася система ЗНО, орієнтовний обсяг хабарів при вступі досягав на той час двох мільярдів гривень.

"Система зовнішнього незалежного тестування довела свою ефективність, знищивши цей тіньовий ринок. Але головне те, що ми дали можливість справедливого вступу тисячам дітей з малозабезпечених сімей, тим, які мешкають у малих містечках і сільській місцевості. Ми пропонуємо законодавчо захистити вступ за результатами ЗНО", - зазначила Гриневич.

"Сьогодні перед нами два завдання: перше - зберегти ЗНО як основу рівного, справедливого доступу до безкоштовної вищої освіти, друге - розширити вільну від корупції територію у вищій освіті", - підкреслила вона.

Нагадаємо, 23 січня 2012 року Бандеру, Шухевича та шістдесятників вилучили зі ЗНО-2013.Натомість їх замінили на Миколу Щорса і Юрія П’ятакова. Нещодавно МОН викрили в дезінформації щодо Бандери у тестах ЗНО.

На проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2013 році наразі не вистачає 37 мільйонів гривень.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2012 року Ігор Калєтнік, Сергій Ківалов і Микола Сорока зареєстрували у Верховній Раді новий проект закону про вищу освіту, в якому роль ЗНО нівелюється і пропонується повернути вступні іспити.

Екс-директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігор Лікарчук сказав, що ситуація, яка складається навколо тестування з історії, може суттєво підірвати довіру суспільства до ЗНО. Дискредитація ЗНО потрібна для того, щоб доповнити його вступними іспитами.