В Україні можуть подорожчати квитки у кіно

Які пільги для українського кіно зберігла, а які скасувала Верховна Рада

16:06, 6 січня 2016

Верховна Рада України ухвалила  продовжити дію пункту 12 підрозділу 2 «Перехідних положень» Податкового кодексу України, яким було встановлено низку пільг для кінематографу, на один рік – до 1 січня 2017 року.

Пункт 12 підрозділу 2 «Перехідних положень» чинного кодексу передбачає, що тимчасово звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання національних фільмів, визначених Законом України «Про кінематографію», виробниками, демонстраторами та розповсюджувачами національних фільмів, а також постачання робіт та послуг з виробництва, у тому числі тиражування, національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених, субтитрованих державною мовою на території України, а також постачання робіт та послуг з дублювання, озвучення та/або субтитрування державною мовою іноземних фільмів на території України, йдеться на сайті Національної спілки кінематографістів України.

Разом із тим, це не єдина норма Податкового кодексу, яка визначала пільговий режим діяльності галузі кінематографії. Зокрема, пункт 13 підрозділу 2 «Перехідних положень» кодексу встановлював, що тимчасово звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання послуг з демонстрування, розповсюдження та/або публічного сповіщення національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених та/або субтитрованих державною мовою на території України, демонстраторами, розповсюджувачами та/або організаціями мовлення (публічними сповіщувачами).

Дія пільги завершилася 1 січня 2016 року. Це означає, що відтепер кінотеатри мають збільшити ціну на квитки на розмір ПДВ (на 20%).

Представники кіногалузі  звернули увагу на негативні наслідки, до яких неминуче призведе цей законопроект.

Крім того протягом останніх 5-6 років увесь тягар фінансових витрат на дублювання, озвучення та субтитрування іноземних фільмів українською мовою несли учасники вітчизняного ринку кінопрокату, без жодної допомоги з боку держави. Сьогодні, не пропонуючи жодних форм державного стимулювання у цій соціально значущій галузі, натомість, скасована єдина діюча пільга – звільнення від ПДВ операцій з розповсюдження та демонстрування національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених або субтитрованих українською мовою на території України.