В Україні можуть запровадити посаду урядового уповноваженого з гендерної рівності

Уповноваженим можуть обрати віце-прем’єр-міністра Іванна Климпущ-Цинцадзе

13:56, 18 жовтня 2016

Прем’єр-міністр підтримав ідею запровадження посади урядового уповноваженого з забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків. Про це він повідомив на зустрічі з представницями парламентського міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» у понеділок, 17 жовтня.

«Хочу поділитися з вами новиною, яку вважаю перемогою і величезним сучасним кроком вперед на шляху до дійсного забезпечення рівних прав і можливостей. Сьогодні під час зустрічі Прем’єр-міністр підтримав ідею запровадження посади Урядового Уповноваженого з забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків! Сподіваюсь найближчим часом першим таким Уповноваженим стане Іванна Климпущ-Цинцадзе і при офісі Віце-прем’єр-міністра буде створений спеціалізований відділ», – повідомила народна депутатка, співголова у МФО «Рівні можливості» Світлана Войцеховська на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, під час зустрічі обговорювалися завдання та повноваження такого урядового уповноваженого.

«Найпершим і основним завданням для Уповноваженого вважаємо координацію та налагодження взаємодії органів законодавчої та виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій з питань підвищення соціального статусу жінки в державі», - сказано у повідомленні.

Були запропоновані такі повноваження та функції також були озвучені:

– вироблення стратегій держави в сфері рівності прав жінок і чоловіків;

– сприяння поширенню інформації з питань, що стосуються забезпечення рівності прав жінок і чоловіків;

– ініціювання наукових досліджень та координація науково-методичної роботи з питань, що стосуються соціального статусу жінок і чоловіків;

– аналіз проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів, державних програм, комплексних планів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади щодо дотримання принципу рівності прав жінок і чоловіків з метою вироблення рекомендацій та шляхів їх усунення;

– схвалення та подання в установленому порядку, відповідно до Конвенції ООН, на розгляд періодичної державної доповіді про виконання в Україні Конвенції ООН щодо ліквідації всіх форм дискримінації жінок;

– співпраця з міжнародними організаціями, відповідними органами зарубіжних країн з питань прав жінок та дотримання міжнародних стандартів рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у суспільстві.

За словами Войцеховської, запровадження посади уповноваженого, компетентного координувати законодавчу і виконавчу владу у гендерних питаннях, є вагомим методом для розвитку статей та гендерних відносин, як рівноправних, оскільки правове становище жінки на рівні суспільства і сім’ї є показником розвинутості політичного, соціального і правового державного устрою.

«Ідеї рівноправності найширше можуть бути втілені з допомогою державного механізму реалізації та забезпечення гендерної рівності в усіх сферах життєдіяльності суспільства через систему державних структур», – додала вона.