В Україні на 70 вакансій припадає 100 резюме

14:15, 25 вересня 2011

Український ринок зайнятості залишається нестабільним. Незважаючи на те, що кількість вакансій зростає з багатьох позицій, криза зайнятості нікуди не йде. Наразі усереднений показник затребуваності становить 0,7 (тобто на 70 вакансій припадає 100 резюме).

Згідно зі статистикою, на ринку праці країни катаклізмів не спостерігається. На початок літа на обліку в центрах зайнятості перебувало 565 тис. 912 осіб, а лише протягом січня-травня цього року роботодавці зареєстрували в службі зайнятості 589 тис. вакансій.

За даними порталу rabota.ua, число вакансій за перше півріччя 2011 року зросло вдвічі. Однак біда в тому, що попит нерівномірно розподілений по регіонах, і скористатися вакансіями можуть далеко не всі. Так, 78% вакансій в країні для продакт-менеджерів призначені для роботи в столиці. Частка Харкова, Донецька, Дніпропетровська, Одеси та Львова становить 17%. На інші регіони припадає лише 5%. Що стосується веб-програмістів, то вони найбільше затребувані в Києві (49%), Харкові (11%), Дніпропетровську та Львові (по 8%), Одесі (6%), Донецьку (4%). На всі інші регіони припадає 14%.

Не відповідає сучасним вимогам і сама структура зайнятості. В країні майже кожен третій працюючий зайнятий у сфері торгівлі. 60% всіх вакансій по маркетингу стосується Києва. Інші 30% - частка інших міст-мільйонників. На інші населені пункти залишається 10%. Утім, за словами директора Державної служби зайнятості В. Галицького, «слюсарі, токарі, електрики потрібні завжди».

Слабке місце в сфері зайнятості — зарплати. Рекрутери одностайно відзначають, що хоча співвідношення між вакансією і надісланими резюме відкриває великі можливості для працевлаштування, але виникають гострі проблеми з оплатою праці. Попит на фахівців повертається до рівня 2008 року, а зарплати в більшості випадків пропонуються менші, ніж були раніше.

Нещодавні дослідження показали, що 72% респондентів украй незадоволені своїм рівнем зарплати, 18 — незадоволені, шість — частково задоволені і лише 4% - задоволені.