В Україні набули чинності нові правила для посередників споживчого кредитування

09:15, 12 червня 2017

З 10 червня Національний банк України (НБУ) встановив вимоги до діяльності кредитних посередників у сфері споживчого кредитування відповідно до нового Закону України «Про споживче кредитування». Про це йдеться в офіційному повідомленні регулятора.

Відповідно до встановлених НБУ вимог кредитний посередник повинен:

  • належати до резидентів та мати повну цивільну дієздатність;
  • мати достатній рівень знань у сфері споживчого кредитування;
  • мати бездоганну ділову репутацію;
  • відповідати встановленим вимогам протягом усього періоду своєї діяльності. Таку відповідність постійно контролюватиме банк, з яким кредитний посередник уклав договір.

Якщо кредитний посередник відповідає усім вимогам, то він має право розпочати свою діяльність після укладення з банком посередницького договору. «Вимоги Національного банку сприятимуть тому, що кредитні посередники надаватимуть споживачам банківських послуг більш повну інформацію про банки, банківські продукти, умови отримання кредитів, а також нестимуть за це відповідальність перед споживачами. Це сприятиме розвитку та підвищенню прозорості ринку споживчого кредитування в Україні», - зазначила заступник Голови НБУ Катерина Рожкова.

У разі невідповідності кредитного посередника встановленим НБУ вимогам банк повинен:

  • достроково розірвати з ним посередницький договір;
  • звернутися до НБУ для виключення інформації про кредитного посередника з переліку;
  • припинити видачу споживчих кредитів із залученням такого кредитного посередника.

Відповідальність за порушення кредитним посередником законодавства лежить на банку, з яким кредитний посередник уклав посередницький договір. Така вимога пояснюється тим, що Закон України «Про споживче кредитування» не наділяє Національний банк повноваженнями застосовувати заходи впливу до кредитних посередників за порушення законодавства у сфері споживчого кредитування.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що НБУ оптимізував процедуру реорганізації банків шляхом їх приєднання один до одного у відповідності з вимогами нового законодавства. Завдяки цьому значно скоротилися строки здійснення реорганізації, в тому числі розгляду регулятором документів банків-учасників реорганізації. Також ZAXID.NET інформував, що НБУ послабив обмеження при інвестиціях юридичних осіб за кордон. Бізнес отримав можливість інвестувати за кордон до $2 млн в еквіваленті на підставі однієї валютної ліцензії за один календарний рік.