В Україні налічується понад 800 тисяч безробітних, - Тимошенко

12:40, 20 травня 2009

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявляє, що завдяки злагодженій роботі усіх гілок влади криза в Україні уповільнюється. Про це Глава Уряду повідомила 20 травня, розпочинаючи засідання Уряду. Про це ZAXID.NET повідомили в Управлінні у зв'язках зі ЗМІ Секретаріату КМУ.

Прем’єр-міністр зауважила, що ознаками оздоровлення національною економіки є й те, що у квітні вперше з початку кризи припинився відтік та зафіксовано повернення депозитів від громадян в банківську систему України, обсяг яких за цей період зріс більше ніж на 1 млрд. грн. Також, за словами глави Уряду, позитивним є й впевнене зміцнення національної валюти та падіння курсу долару, що відбулося внаслідок отримання траншу Міжнародного валютного фонду та направлення його в золотовалютний резерв України та до бюджету країни.

Глава Уряду зауважила, що ще одним показником уповільнення кризи є збільшення на 1 млрд. доларів іноземних інвестицій в Україну.

Так, за словами Юлії Тимошенко, у квітні вперше за 2009 рік зафіксовано зменшення безробітних в Україні майже на 100 тисяч: з 924 тис. зареєстрованих непрацюючих у Фонді зайнятості станом на 1 березня до 827 тис. незайманих громадян станом на 1 травня. „Це говорить про те, що починають відновлюватися робочі місця і це є слабі натяки на те, що криза починає потрошку заспокоюватися і у нас є шанси на стабілізацію”, - наголосила прем’єр-міністр.

За словами Юлії Тимошенко, незважаючи на певні проблеми в агропромисловому комплексі, зокрема з кредитуванням аграріїв, на 55% збільшилося виробництво сільськогосподарської продукції у першому кварталі 2009 року порівняно з аналогічним періодом минулого року: „За перший квартал 2009 року, після руйнівних впливів наприкінці минулого року на всі сектори економіки, аграрний комплекс успішно розвивається”.

„Усе це позитивні тенденції, які вже є системними. Це не випадковість, а цілий перелік позитивних речей, які, я впевнена, є наслідком антикризової програми, яка проводиться в країні усіма гілками влади: Урядом, Верховною Радою, де прийнята ціла низка антикризових законів, Національним банком та спільними програмами між Україною та МВФ”, - наголосила Юлія Тимошенко.