В Україні нарахували 700 тис. «липових» переселенців, які отримують соцвиплати, – ЗМІ

12:39, 3 квітня 2016

Міжвідомчий штаб і ООН нарахували в Україні переселенців на 700 тис. менше, ніж перебуває на обліку у Мінсоцполітики. Про це пише DT.UA.

«Міжвідомчий координаційний штаб з питань соціальної допомоги переселенцям (куди входять представники МВС, СБУ і ДСНС), і Мінсоцполітики дають кардинально різні цифри про кількість переселенців. Так, станом на 31 березня 2016 р., за даними Міжвідомчого штабу, з тимчасово-окупованої території, а також із районів проведення АТО на інші території України переселено 1 млн 27 тис. 728 осіб», - йдетьс я у повідомленні.

При цьому 21 березня 2016 р. Мінсоцполітики уточнило оперативну цифру взятих на облік переселенців, зафіксувавши 1 млн 747 тис. 457 людей. Різниця - понад 700 тис. осіб.

Як зазначив заступник голови ДержНС Олег Мельчуцький, який очолює Міжвідомчий штаб, штаб узагальнює і публікує оперативну інформацію про внутрішньо-переміщених осіб, які прибули на підконтрольну Україні територію і на їхнє звернення були тимчасово розміщені регіональними штабами в регіонах України.

Мінсоцполітики ж, відповідно до постанови КМУ «Про облік внутрішньо переміщених осіб», веде Єдину інформаційну базу даних про ВПО, до якої зараховані всі ВПО, котрі звернулися по відповідну довідку, у тому числі й ті, хто відмовився від тимчасового розміщення, та ті, хто тимчасово виїжджає з території, непідконтрольній Україні, для отримання пенсії та інших соціальних виплат.

Зі словами Мельчуцького, можна зробити висновок, що 700 тис. переселенців - це саме ті самі люди, які, живучи на окупованих територіях, зареєстровані органами соцзахисту населення як переселенці, і, відповідно, отримують державні соціальні виплати, включно з пенсіями.

Зазначається, що перевірки Міністерством соцполітики і СБУ почалися більше місяця тому, припинені виплати вже понад 400 тис. переселенців. Але водночас цифра 1,7 млн переселенців на сайті міністерства залишається незмінною, підсумували у виданні.

Як інформував ZAXID.NET, раніше в СБУ повідомляли, що із 1,3 млн вимушених переселенців понад 60% фактично постійно проживають на окупованих територіях Донбасу і не повинні отримувати пенсії і соцвиплати.

1 березня Мінфін анонсував першу в історії України перевірку соціальних виплат. За даними відомства, економія для бюджету може скласти щонайменше 5 млрд гривень.

Міністр соціальної політики Павло Розенко раніше заявляв, що близько 15-20% держкоштів для переселенців йдуть на фінансування бойовиків на Донбасі.