В Україні нема статистики лікарських помилок, - експерт

11:55, 28 вересня 2012

Від рук лікарів люди вмирають у 33 тисячі разів частіше ніж у авіакатастрофах. Такою є статистика Всесвітньої організації охорони здоров'я.

У Європі кожен десятий пацієнт  - жертва лікарської помилки. В США в 2010 році від рук лікарів постраждало 180 тисяч осіб. В Канаді - 24 тисячі. Велика Британія щороку звітує про 70 тисяч жертв медицини, Німеччина визнає 100 тисяч лікарських помилок. Але за кордоном свої помилки лікарі визнають.

При кожній лікарні Канади створена спеціальна комісія, яка щомісяця підбиває підсумки невдалого "лікуванню" і виплачує компенсації. У Сполучених Штатах лікарі створюють свої спілки і відраховують туди гроші. З цього спільного казана і покривають потім багатомільйонні позови постраждалих пацієнтів.

В Англії розглядають навіть такі скарги пацієнтів як алергія на звичайні назальні краплі від нежитю.

І, що найцікавіше для України, у випадку підтвердження скарги платять компенсацію. І то не маленьку.

В Україні ж схожої статистики взагалі нема. А та що є чомусь приховується – про це в ток-шоу «Відверта розмова»  говорили проректор Львівського медичного університету професор Анатолій  Магльований  , а також президент медичної ради з прав та захисту пацієнтів Віктор Сердюк.

«Якщо була б в Україні ця статистика то ми б мали менше таких випадків. Лікарі б, напевно, визнавали свої помилки, вчилися б на них. Ці помилки необхідно доказати»

«В США вийшов федеральний закон, який звільняє лікаря і клініку від кримінальної відповідальності, в тому випадку, коли він повідомляє про ту чи іншу помилку, яку зробив при лікуванні пацієнта. Подібні закони є і в інших країнах,  які звільняють від кримінальної участі, але це не звільняє від адміністративної відповідальності чи від відшкодування  завданих збитків.»