В Україні оберуть кращих карикатуристів серед студентів

16:45, 3 жовтня 2012

Міжнародний інститут освіти культури та зв'язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» оголосив Всеукраїнський студентський конкурс карикатури і шаржу ім. Едварда Козака. Конкурс оголошено з нагоди 110-річчя від дня народження цього видатного українського митця-універсала.

Про це ZAXID.NET інформують організатори конкурсу.

Метою конкурсу є популяризація жанру карикатури. Роботи на конкурс приймаються у номінаціях «Карикатура» та «Шарж». Дозволяється вільна тематика та техніка виконання, формат аркуша А3 або А4 (цифровий варіант повинен передбачати можливість друку у зазначених форматах).

Переможці конкурсу у кожній з номінацій отримають у подарунок мультимедійний планшет. Учасників очікують цікаві призи, а також додатковий приз переможцю Інтернет-голосування у мережі Facebook.

Кожен автор може подавати до п’яти робіт на конкурс. Прийом робіт закінчується о 18:00 30 листопада 2012 року.

Роботи на конкурс можна подавати з понеділка до п’ятниці з 9 до 17 години особисто або поштою (МІОК, вул. Степана Бандери 32Д, м. Львів, 79013, в листі адресатом треба зазначити «МІОК - на конкурс карикатури і шаржу»).

Автори, що не живуть у Львові, можуть також надсилати свої роботи на електронну скриньку iiec@polynet.lviv.ua з позначкою «На конкурс карикатури і шаржу». Разом із конкурсною роботою учасник має надіслати довідку про себе (прізвище, ім’я, по-батькові, вік, навчальний заклад, факультет, курс, коротку біографію, телефон та контакти – зразок реєстраційної форми можна знайти на сторінці www.miok.lviv.ua). Додаткова інформація за телефонами: (032) 258-01-51 та (093) 659-54-32.

Довідка ZAXID.NET

Едвард Козак (1902–1992) – псевдоніми: Еко, Мамай, Майк Чічка – відомий у всьому світі український карикатурист, гуморист, художник, письменник, іконописець, редактор та видавець. Був учнем Олекси Новаківського. Оформляв періодичні (газети «Новий Час», «Наш Прапор», «Народня Справа», «Наш Лемко», журнал «Дзвіночок»), книжкові видання (серії «Українська бібліотека», «Бібліотека для молоді») тощо. Мистецький редактор сатирично-гумористичного журналу «Зиз» (1927-33), редактор сатирично-гумористичного журналу «Комар» (1933-39), що був одним з найавторитетніших видань відповідної спеціалізації у Центрально-Східній Європі. Член Спілки праці українських образотворчих мистців (СПУОМ), голова Спілки українських образотворчих мистців у Німеччині, засновник, редактор і видавець сатирично-гумористичного журналу «Лис Микита», почесний громадянин Львова (1991).