В Україні обрали першого освітнього омбудсмена

Інститут омбудсмена створили для захисту прав учасників освітнього процесу — учнів, педагогів та науковців

11:20, 13 липня 2019

В Україні з'явився освітній омбудсмен – посадова особа Міністерства освіти і науки, відповідальна за дотримання прав людини у галузі освіти. Першим освітнім омбудсменом став директор київської школи №148 Сергій Горбачов, інформує прес-служба МОН України.

Рішення про створення посади освітнього омбудсмена Кабінет міністрів України ухвалив влітку 2018 року. Посада була офіційно створена з 1 січня цього року, зазначає LB.ua.

«Сергій Горбачов – директор школи, який добре знає систему освіти на всіх рівнях, вміє бути публічним, а також глибоко розуміє суть і цінності НУШ. Повинна зізнатися, що це був нелегкий вибір, всі троє кандидатів, відібрані комісією, дуже професійні люди, фахівці», – написала у Facebook міністерка освіти Лілія Гриневич.

До обов'язків освітнього омбудсмена увійде контроль за дотриманням прав учнів та працівників сфери освіти, прийом скарг та їх перевірка, а також звернення до правоохоронних органів в разі виявлення порушень.

Після офіційного призначення Горбачов повинен запустити роботу нового органу – інституту освітнього омбудсмена, і набрати штат з 15 осіб.

Сергій Горбачов – директор київської спеціалізованої школи №148 імені Івана Багряного з поглибленим вивченням української мови та літератури. Також є відомим як журналіст, редактор та медійний тренер. Горбачов очолював видавництво навчальної літератури, з 2006 по 2013 (6 років) керував інформаційною службою «КоммерсантЪ-Украина». Він також співавтор курсів на Prometheus «Критичне мислення для освітян», «Медіаграмотність для освітян».