В Україні офіційно з’явився постійний представник Вселенського патріарха

Ним став уродженець Луцька, архімандрит Михаїл Аніщенко, який до цього служив у турецькій Анталії

21:17, 2 лютого 2019

Відсьогодні в Україні є постійний представник Вселенського Патріарха (Константинопольської православної церкви). Церемонія наречення настоятеля патріаршої ставропігії архімандрита Михаїла (Аніщенка) відбулася в Андріївській церкві в суботу, 2 лютого, повідомив «5 канал».

У службі, зокрема, взяв участь офіційний представник Вселенського патріарха митрополит Гальський Емануїл. На спільну молитву до Андріївської церкви прийшли також звичайні віряни.

«Перебуваючи тут, в Андріївській церкві, ми хотіли б висловити подяку, це ще один крок уперед. Ми дякуємо Президенту України та Міністерству культури, усім, хто доклав зусиль для того, щоби ця подія сьогодні відбулася», – сказав митрополит Гальський Емануїл.

Київську ставропігію Священний синод на Фанарі відновив ще торік у жовтні. Після цього Верховна Рада передала Андріївську церкву у користування резиденції Вселенського патріарха Варфоломія у Києві. Ставропігія буде напряму підпорядковуватися Варфоломію, а не місцевій церковній владі.

Відомо, що останні 10 років архімандрит Михаїл навчався в Греції і здійснював служіння настоятелем у храмі Аліпія Стовпника в Анталії – це Писидійська митрополія Константинопольського патріархату. Його призначили на цю посаду 12 січня.

Він народився в Луцьку 18 вересня 1976 року. Отець Михаїл служив у Луцьку та був кліриком кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської Волинської єпархії Української православної церквиМосковського патріархату. Був також викладачем Волинської духовної семінарії УПЦ МП у Луцьку. Активно займався місіонерською діяльністю, брав участь у організаціях вечорів церковної пісні та церковної музики, різноманітних благодійних акціях.

У 2002 році через конфлікти з волинським духовенством УПЦ МП покинув Луцьк та переїхав на навчання у богословський коледж у Афіни. Одночасно перейшов у клір спочатку Елладської церкви, а згодом – Вселенського патріархату. Детальніше біографію Михаїла Аніщенка можна прочитати у Вікіпедії.