Відповідно до рекомендацій ВООЗ та міжнародної практики в Україні оновили національний календар профілактичних щеплень. Зміни до календаря набули чинності з 3 липня 2018 року.
Батьків, які мають маленьких дітей і які хочуть вакцинувати їх від небезпечних захворювань, цікавить питання: що змінилося?
ZAXID.NET попросив прокоментувати зміни Оксану Пушкарьову, лікаря-епідеміологиню Західноукраїнського спеціалізованого медичного дитячого центру.
«Змін небагато, але відтепер національний календар профілактичних щеплень відповідає досвіду європейських країн. У цей календар увійшли щеплення від 10 небезпечних хвороб - гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, гемофільної інфекції, кору, краснухи і епідемічного паротиту. Вакцини для щеплення проти цих захворювань закуповує держава. Усі вакцини якісні, ефективні і безпечні, прекваліфіковані ВООЗ», - каже Оксана Пушкарьова.
Що змінилося? Відтепер щеплення від туберкульозу (БЦЖ) робитимуть тільки один раз - на 3-5 добу життя. Ревакцинацію у сім років, як це було раніше, робити не треба.
Ще одна зміна. Другу дозу вакцини проти гепатиту В дитина отримуватиме не у перший місяць життя, а у другий. Це дозволить у майбутньому робити щеплення багатокомпонентною вакциною, бо вакцинація проти гепатиту В тепер співпадає або поєднується з імунізацією проти дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту (у два і шість місяців).
Такі зміни, на думку лікаря, зменшать кількість візитів на вакцинацію, рівень стресу батьків і дітей, адже навіть неболючі уколи не завжди даються легко.
«Є ще одна зміна, яка стосується щорічної туберкулінодіагностики (проба Манту). І хоч вона не входить до календаря щеплень, але про неї батькам варто знати. Відтепер пробу Манту робитимуть перед щепленням БЦЖ, якщо батьки не встигли зробити вакцинацію дитині до двох місяців, та за показами. Скажімо, дитина була в контакті з хворим на туберкульоз або у неї є відповідні симптоми. Туберкулінодіагностика тепер використовується як метод діагностики», - каже Оксана Пушкарьова.