В Україні планують подавати газ тільки споживачам з лічильниками

15:28, 19 жовтня 2010

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про забезпечення комерційного обліку природного газу.

Як повідомили ZAXID.NET в Інформаційному управлінні ВРУ, відповідно до Закону, суб’єкти господарювання, що здійснюють постачання природного газу за регульованим тарифом та/або його розподіл на відповідній території, зобов’язані забезпечити встановлення лічильників газу споживачам, а саме: для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується комплексно, зокрема для опалення, – з 1 жовтня 2011 року, квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується для підігріву води та приготування їжі, – з 1 січня 2016 року, квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується тільки для приготування їжі, – з 1 січня 2018 року, для інших споживачів – з 1 січня 2011 року.

Згідно із законопроектом, фінансування робіт з оснащення засобами обліку споживання природного газу населення має проводитися за рахунок: коштів суб’єктів господарювання, що здійснюють постачання природного газу за регульованим тарифом та/або його розподіл на відповідній території; коштів Державного бюджету України.

Фінансування робіт з оснащення засобами обліку споживання природного газу фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб має здійснюватися відповідно за рахунок: коштів фізичних осіб-підприємців, що відповідно до договору користуються послугами з газопостачання для провадження підприємницької діяльності; коштів юридичних осіб, що відповідно до договору користуються послугами з газопостачання.

Зазначимо, що ініціатором даного законопроекту є прем’єр-міністр України Микола Азаров.

У пояснювальній записці Азаров зазначає, що мета – проекту Закону України є запровадження комерційного обліку для усіх категорій споживачів та скорочення видатків з Державного бюджету на субсидії і пільги.

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери. Соціальна сфера – це сукупність галузей, підприємств та організацій, які визначають спосіб та рівень життя людей, впливають на їхній добробут, рівень споживання.

До соціальної сфери відносяться: освіта, культура, охорона здоров’я, соціальне забезпечення, фізична культура, громадське харчування, комунальне обслуговування, пасажирський транспорт, зв’язок, умови і охорона праці, громадська безпека і громадський порядок, тощо.