В Україні планують створити банк із 100% арабським капіталом

18:58, 27 січня 2017

Українсько-Арабська бізнесова рада ініціювала створення в Україні банку, засновниками якого повністю були б арабські бізнесмени. Про це на першому засіданні Ради за участю українських та арабських ділових кіл заявив її президент - шейх Емад Абу Алруб, пише бізнес-портал delo.ua.

«У нас є ідея створити в Україні банк зі 100% арабським капіталом. Це значно полегшило б вихід на український ринок багатьох арабських компаній», - сказав шейх Емад, уточнивши при цьому, що під час переговорів представники Національного банку і Кабінету міністрів вже попередньо підтримали цю ідею.

Шейх Алруб зазначив, що в ході своїх перших засідань Українсько-Арабська бізнесова рада поки вирішує тактичні завдання - напрацьовує порядок своєї роботи, а також налагоджує контакти між українськими та арабськими діловими колами. Головна ж стратегічна мета Українсько-Арабської бізнесової ради - сприяти залученню в Україну не менше $100 млрд інвестицій.

«Арабські компанії хотіли б вкладати гроші у сільське господарство, переробну промисловість, а також великі інвестиційні об'єкти. Україна дуже багата країна. Багата на ресурси і людей», - підкреслив шейх.

Також зазначається, що раніше арабські банки не могли вийти на український ринок через специфіку ісламського кредитування. Банківська діяльність в арабських країнах заснована на принципах шаріату, які забороняють накладати і стягувати позичковий відсоток, в першу чергу тому, що в ісламі є заборона на лихварство. В ісламській системі банк кредитує окремі завдання - банк і позичальник об'єднують свої капітали для фінансування конкретного проекту, при цьому прибуток вони розподіляють у заздалегідь визначеному порядку і у частках, а збитки - в залежності від пайової участі в капіталі.

Слід зазначити, що Українсько-Арабська бізнесова рада була представлена у середині грудня 2016 року. За словами її президента - шейха Емад Абу Алруб, - організація має на меті створити безпечне середовище для інвесторів через ознайомлення їх із законодавством України та сферами бізнесу, які зацікавлять інвесторів, а також сприяти налагодженню співпраці між Україною і арабськими країнами.