Під час реформування вугільної галузі в Україні буде закрито щонайменше 15 державних шахт. Їхній стан не дозволить знайти для них приватних інвесторів. Про це повідомив заступник міністра енергетики Максим Немчинов, інформує профільний сайт про енергетику Kosatka.Media.
«Згідно з нашими підрахунками, можливо, щонайменше 15 шахт із 33, які діють сьогодні, буде закрито. Проблема досить серйозна», – сказав Немчинов під час презентації результатів соціологічного дослідження «Що думають мешканці вугільних міст про Донбас без шахт?».
За його словами, є лише дві державні шахти, які гарантовано продовжать працювати, оскільки вони мають добрі перспективи видобутку та збуту продукції.
«У Вугледарі (Донецька область, - ред.) є дві шахти: «Південнодонбаська №1» і «Південнодонбаська №3 ім. М. Сургая». На наше глибоке переконання, ці дві шахти стовідсотково повинні і далі працювати. Це перспективні шахти, які видобувають вугілля подвійного призначення. За умови нормального ставлення до цих підприємств, за умови нормального інвестора вони працюватимуть прибутково, вони завжди матимуть збут своєї продукції. Тому я думаю, що Вугледару на сьогодні нічого не загрожує. Я прогнозую, що ці дві шахти будуть успішно приватизовані і, сподіваюся, за чималі гроші», – розповів заступник міністра Максим Немчинов.
Міністерство енергетики України планує завершити реформування вугільної галузі до 2030 року.
Низку перспективних шахт збираються зібрати в межах єдиної вертикально інтегрованої компанії під крилом «Центренерго», яку потім виставлять на продаж. Шахти «середнього» рівня пропонуватимуть до приватизації як вугледобувні підприємства, що мають перспективи подальшого розвитку. Найменш перспективні шахти продадуть «за ціною землі».
Нагадаємо, загалом в Україні налічується 148 шахт, з них 102 мають державну форму власності. Велика частина державних шахт розташована на окупованій території Донбасу, це 67 об’єктів. Іще дві вугільні шахти є недіючими, 33 шахти працюють, але тільки чотири з них є рентабельними.