В Україні почали видавати електронні пенсійні посвідчення

Новий документ виконуватиме роль і посвідчення, і платіжної картки

15:25, 1 серпня 2016

Державний «Ощадбанк» 1 серпня почав випуск електронних пенсійних посвідчень та обмін пенсійних карток на такі посвідчення.

Як написав голова правління «Ощадбанку» Андрій Пишний у Facebook, видаються вони безкоштовно і виключно за зверненням клієнта. Електронне пенсійне посвідчення буде одночасно і документом, що посвідчує особу, і платіжною карткою. Втім, неотримання такого посвідчення не призведе до неотримання пенсії.

Першими електронні пенсійні посвідчення (ЕПП) отримують пенсіонери — переміщені особи. Як повідомляється на сайті банку, їм для цього потрібно:

– звернутись до Пенсійного фонду за місцем фактичного проживання та написати заяву на виготовлення ЕПП – при цьому надати Пенсійному фонду паспорт, ідентифікаційний номер та інші документи, необхідні для формування пенсійної справи;

– через місяць після подання заяви до Пенсійного фонду звернутись до відділення «Ощадбанку», зазначеного в заяві. Надати туди паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера, довідку про взяття на облік переміщеної особи;

– укласти з «Ощадбанком» договір, отримати ЕПП та одразу активувати його в касі.

За 30 днів перші клієнти зможуть отримати ЕПП у визначених ними відділеннях «Ощадбанку».

«Протягом першого року строку дії ЕПП кожні 6 місяців пенсіонерам потрібно звертатись до відділення “Ощадбанку”, в якому отримано ЕПП, для обов’язкової фізичної ідентифікації. Протягом другого та третього року строку дії ЕПП потрібно звертатись до того ж відділення “Ощадбанку” раз на рік», – наголосили в банку.

З 1 липня 2016 року пенсії, усі види соціальної допомоги та компенсації, довічні державні стипендії, що призначені державою внутрішньо переміщеним особам, виплачуються виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв «Ощадбанку».