В Україні 1 липня офіційно стартував другий етап переходу на новий ринок електроенергії. Таким чином, реформа зі встановлення нового енергоринку повністю завершилася. Про це повідомляє «РБК-Україна».
Перехід на новий енергоринок відбувся відповідно до закону, ухваленого у 2017 році. Новий ринок передбачає запровадження нової моделі взаємовідносин між постачальниками та споживачами електроенергії. Зокрема, ліквідовується єдиний покупець та продавець електроенергії — Енергоринок.
Натомість продавати електроенергію мають відповідно до двосторонніх угод між виробниками та постачальниками або споживачами. Також запроваджуються біржі з продажу електроенергії: ринок на добу наперед, ринок продажу електрики в межах доби, а також балансуючий ринок.
Новий ринок електроенергії також передбачає відокремлення діяльності з розподілу та постачання електроенергії. Це означає, що обленерго тепер не зможуть розподіляти електроенергію та постачати її споживачам. Постачання виділяють в окремий бізнес. Це відповідає європейським стандартам та створює умови для конкуренції.
З початку дії нового ринку електроенергії визнаються такими, що втратили силу, цілий ряд нормативних документів, які раніше регламентували роботу української енергетики. У переліку документів, які скасували, постанова НКРЕКП про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії, більш відома під назвою «Роттердам+».