Бюджетні установи отримали право купувати електроенергію у різних постачальників

В Україні почав діяти ринок електроенергії

14 листопада

В Україні почав діяти ринок електроенергії. Непобутові споживачі – державні установи, комунальні підприємства, навчальні заклади відтепер можуть самостійно закуповувати електроенергію у будь-якого ліцензованого постачальника.

Як повідомив ZAXID.NET експерт з публічних закупівель, виконавчий директор ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень» Юрій Кузько, в Україні вже оголосили понад 1000 тендерів на закупівлю електричного струму, проте жодна така закупівля наразі не завершена.

«Закон про ринок електричної енергії вступив у дію у квітні 2017 року. А 11 грудня 2018 року виходить термін, коли великі споживачі мають укласти договори з постачальниками електроенергії на закупівлю самої електроенергії як товару. Тобто по суті в нас створюється ринок електроенергії – її як товар може продати будь яка організація, не обов'язково місцеве обленерго. Це створить конкуренцію і дозволить обирати найнижчу ціну і найвигідніші умови», – сказав Юрій Кузько.

Раніше електроенергію закуповували шляхом неконкурентної переговорної процедури у місцевих обленерго. Зараз великі непобутові споживачі можуть закупити енергію вартістю до 200 тис. грн у будь-якої фірми, яка матиме відповідну ліцензію. Якщо сума закупівлі більше 200 тис. грн – необхідно проводити тендер. При цьому поставки здійснюватиме все одно місцеве підприємство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 10 грудня
Синютка не назвав російських контрагентів на Львівщині, хоча сам це пообіцяв
Чому в довоєнному Львові богема та математики мали окремі кав'ярні?
ПРОПОЗИЦІЇ ПАРТНЕРІВ