Бюджетні установи отримали право купувати електроенергію у різних постачальників

В Україні почав діяти ринок електроенергії

14:35, 14 листопада 2018

В Україні почав діяти ринок електроенергії. Непобутові споживачі – державні установи, комунальні підприємства, навчальні заклади відтепер можуть самостійно закуповувати електроенергію у будь-якого ліцензованого постачальника.

Як повідомив ZAXID.NET експерт з публічних закупівель, виконавчий директор ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень» Юрій Кузько, в Україні вже оголосили понад 1000 тендерів на закупівлю електричного струму, проте жодна така закупівля наразі не завершена.

«Закон про ринок електричної енергії вступив у дію у квітні 2017 року. А 11 грудня 2018 року виходить термін, коли великі споживачі мають укласти договори з постачальниками електроенергії на закупівлю самої електроенергії як товару. Тобто по суті в нас створюється ринок електроенергії – її як товар може продати будь яка організація, не обов'язково місцеве обленерго. Це створить конкуренцію і дозволить обирати найнижчу ціну і найвигідніші умови», – сказав Юрій Кузько.

Раніше електроенергію закуповували шляхом неконкурентної переговорної процедури у місцевих обленерго. Зараз великі непобутові споживачі можуть закупити енергію вартістю до 200 тис. грн у будь-якої фірми, яка матиме відповідну ліцензію. Якщо сума закупівлі більше 200 тис. грн – необхідно проводити тендер. При цьому поставки здійснюватиме все одно місцеве підприємство.