В Україні подорожчав газ для промислових споживачів

Вартість газу збільшилася майже на 21%

31 серпня 2018

Державна компанія «Нафтогаз України» при укладанні контрактів з 30 серпня збільшить ціну на газ, котрий продаватимуть промисловим споживачам на умовах передоплати з 1 вересня 2018 року на 20,8% (на 2,1 тис. грн). Зазначається, що порівняно з серпнем вартість збільшиться – до 12,2 тис. грн за тисячу м3 з ПДВ.

Як йдеться в повідомленні на сайті компанії, ціна актуальна для споживачів, які закуповують газ за передоплатою обсягом понад 50 тис. м3 в місяць за умови відсутності боргів перед компанією та її дочірніми підрозділами.

Для інших покупців у разі укладення контрактів з 30 серпня ціна зросте на 20,3% (на 2,3 тис. грн) – до 13,3 тис. за тис. м3 (з ПДВ).

«Цінові пропозиції були скориговані через значну зміну складових ціни природного газу, зокрема, зростання котирувань на європейських хабах і зниження середньозваженого курсу гривні до долара США і євро», – пояснили причини підвищення у прес-службі компанії.

Як пише НВ, «Нафтогаз» анонсував, що підвищить ціни для промспоживачів з вересня на 4,6% в порівнянні з серпнем – до 10,6 тис. грн і 11,6 тис. грн за тис. м3 (з ПДВ). Ці розцінки застосовували при укладанні угод на поставку до 29 серпня (включно).

Як писав ZAXID.NET, 29 серпня уряд відклав підвищення цін на газ для населення на потреб теплокомуненерго ще на місяць. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман раніше визнав, що без підвищення ціни на газ до ринкового рівня Україна не матиме доступу до зовнішніх запозичень, зокрема до траншів МВФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Угорці Закарпаття – сепаратисти чи українські патріоти?
Верховна Рада ухвалила закон про перехід і реєстрацію релігійних громад
Відомий львівський журналіст в суді скасував заборону облради на російськомовну музику
ПРОПОЗИЦІЇ ПАРТНЕРІВ