В Україні подорожчає стаціонарний телефонний зв'язок

18:21, 4 березня 2011

На черговому засіданні Національної комісії із питань регулювання зв`язку (НКРЗ) прийнятий за основу проект Змін до Граничних тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги. Пропонується збільшити з 400 до 600 кількість хвилин, що не тарифікуються, які надаються у рахунок абонплати, при цьому розмір абонплати за користування телефоном з щохвилинною оплатою для всіх категорій споживачів зросте на 8%.

Проект Змін до Граничних тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги виноситься на громадське обговорення згідно з ст. 9 Закону України «Про принципи державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Про це УНІАН повідомили в прес-службі НКРЗ.

Метою ухвалення цього рішення НКРЗ є необхідність забезпечення життєдіяльності ринку телекомунікацій для надання сучасних послуг споживачам. Згідно зі ст. 67 Закону України «Про телекомунікації» тарифне регулювання на ринку телекомунікацій України здійснюється на принципах базування розрахунків тарифів на собівартості цих послуг. Зміни тарифів мають наблизити розмір тарифів на послуги місцевого телефонного зв`язку до рівня його собівартості за умови збереження доступності послуг для всіх категорій користувачів.

У комісії відзначили, що попередні зміни до Граничних тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги були затверджені в 2009 році (рішення НКРЗ № 1491 від 28.04.2009 р.).

«Протягом кількох років надання загальнодоступних телекомунікаційних послуг у депресивних районах і сільській місцевості здійснювалося без механізму їх компенсації і було для операторів телекомунікацій вкрай збитковим», - зазначається у повідомленні.

Планується внесення Змін протягом 2011 року у два етапи. На першому етапі пропонується удвічі - до 400 - збільшити кількість хвилин, що не тарифікуються, які надаються споживачам у рахунок абонентної платні. При цьому розмір абонплати за користування телефонним апаратом збільшиться для всіх категорій споживачів (населення, бюджетні установи та інші організації) в містах, райцентрах, селах і селищах міського типу: для телефонів з погодинною оплатою місцевих розмов - на 25%, а без погодинної оплати у містах і райцентрах – на 10%, а в селах і селищах міського типу - на 25%. Водночас Проект Змін передбачає істотно зменшити плату за установку телефону для населення і підприємств, установ і організацій, а також за переключення основного телефону абонентів відомчих АТС на АТС телефонної мережі загального користування.

На другому етапі пропонується збільшити з 400 до 600 кількість хвилин, що не тарифікуються, які надаються у рахунок абонплати, при цьому розмір абонплати за користування телефоном з щохвилинною оплатою для всіх категорій споживачів зросте на 8%.

Нагадаємо, тарифи на місцевий фіксований телефонний зв`язок регулюються державою (НКРЗ). НКРЗ за останні роки вже тричі підвищувала тарифи на місцевий фіксований зв`язок (у 2006, 2008 і у 2009 рр.) з метою підвищення рентабельності цього виду зв`язку. Проте, за даними різних операторів, рентабельність так і не досягнуто, і необхідне чергове підвищення тарифів на ці послуги до 15-25%.

Наразі абонплата для абонентів у містах і райцентрах становить від 19,73 до 34,13 грн. на місяць з ПДВ (залежно від тарифних планів, які відрізняються кількістю включених хвилин, що не тарифікуються), у сільській місцевості – 10,51 грн.