За науковими підрахунками, дійсна кількість захворювань на гострий гепатит в Україні у 5-6 разів перевищує дані офіційної статистики: на 1 зареєстровану форму гепатиту В припадає 5-6 безжовтяних, а кількість носіїв цього вірусу в державі перевищує 1 мільйон осіб.
Про це ZAXID.NET повідомили у прес-служби Міністерства охорони здоров’я України.
За повідомленням МОЗ, набагато складніша ситуація спостерігається з захворюваністю на гепатит С, для якого притаманний безсимптомний перебіг з подальшим розвитком хронічного процесу. За результатами вибіркового моніторингу груп ризику, інфікованість вірусом гепатиту С серед деяких з них значно перевищує середньосвітові показники і досягає 40-60%. Скринінгові дослідження на державному рівні взагалі ніколи не проводились.
Після визнання проблеми вірусного гепатиту С на державному рівні, на підставі наказу МОЗ від 2 червня 2009 року № 378 з червня 2009 року, почалася реєстрація хронічних форм хвороби.
Свою частку в актуалізацію проблеми вірусних гепатитів вносять також пацієнтські організації. Так, Всеукраїнська громадська організація «Зупинимо гепатит» взяла безпосередню участь у розробці антигепатитної Концепції. Крім того, провела скринінгові дослідження у кількох великих містах України. Як засвідчили перші результати, на кожну 1000 українців припадає 5 інфікованих гепатитом С.
Досвід європейських держав свідчить, що для усунення проблем, пов'язаних з гепатитами В і С, необхідно забезпечити своєчасну профілактику, діагностику, реєстрацію та лікування хворих шляхом об'єднання зусиль усіх органів державної влади та громадськості. Саме це і має забезпечити прийняття Концепції, а згодом і програми боротьби з вірусними гепатитами в Україні. Наразі Концепція Державної цільової соціальної програми з профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року перебуває на затвердженні в Кабінеті Міністрів України.