В Україні повністю змінять систему управління державною власністю

18:23, 9 грудня 2014

Програма діяльності уряду передбачає нову політику управління державною власністю.

Про це на засіданні Кабміну заявив прем'єр Арсеній Яценюк, інформує Урядовий портал.

«Частина корупції, яка є в державі, сконцентрована в державних компаніях: непрозорі державні компанії, мільярди, які використовуються на закупівлю без чіткої системи контролю; менеджмент, який призначався за політичним принципом і політичними квотами, коли фактично державна компанія переходила в приватні руки тієї чи іншої політичної групи. Уряд повністю змінить систему державного управління», – сказав він.

Він уточнив, що уряд розробив проект закону про перелік об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації.

«Зараз у нас близько 1,5 тисячі об'єктів не підлягають приватизації, а це означає, що підлягають розкраданню політичними кланами. Ми пропонуємо виключити з цього переліку 1200 об'єктів», – сказав Яценюк.

Терміни приватизації, за словами прем’єр-міністра, будуть визначатися «в залежності від того, коли економічна ситуація дасть можливість нам краще і дорожче продати і залучити ефективнішого інвестора».

«У рамках цього ми запроваджуємо механізм міжнародного аудиту всіх державних компаній, в тому числі й тих, які будуть йти на приватизацію, і продажів пакетів державних акцій на міжнародних біржах. Світ має побачити, що в Україні йде прозора і чесна приватизація», - наголосив він.

Ключовим способом приватизації уряд визначає конкурс за принципом аукціону: «При цьому штучні обмеження, які завжди включалися при проведенні приватизації і не допускали реальних інвесторів до участі в приватизації, цілком знімаються. Дав більшу ціну – ліцитатор грюкнув молотком - гроші прийшли в бюджет».

Стосовно об'єктів, які залишаться в державній власності після приватизації, уряд прийняв рішення про створення відповідних державних холдингових компаній, як це передбачено коаліційною угодою.

«Для цього ми будемо наймати провідних фахівців. Контроль за такими холдинговими компаніями повинен здійснюватися не тільки урядом, але й міжнародним аудитом, який для цього буде окремо найматися», – наголосив Яценюк і зазначив, що до цього можуть бути залучені, зокрема, компанії «Великої четвірки».