"Те, що ми, представники України, Росії й Казахстану, сьогодні разом тут - не випадково. Саме наші країни на теренах колишнього Радянського Союзу найбільше потерпають від рейдерства. Об’єднання зусиль наших трьох країн може дати ефект у боротьбі з рейдерством", - повідомив ZAXID.NET сьогодні, 18 травня, під час першої міжнародної конференції "Антирейдер - Львів 2007" головний редактор журналу "Враждебные поглощения в Украине", представник групи компаній "РосРазвитие" Олександр Орфьонов.
О.Орфьонов підтвердив ZAXID.NET, що в Україні працює чимало рейдерів із Росії, оскільки в Росії їм працювати не комфортно. "8 років тому рейдерство з’явилося у Москві. – розповідав учасник конференції - Щоб протистояти цьому явищу влада Москви створила спецуправління. Також з’явилося кілька громадських організацій та приватні компанії, що надають повний цикл послуг із захисту від рейдерства. Їх взаємодія виявилася ефективною".
За словами Орфьонова, рейдерам перестало бути комфортно у Москві, й вони перебралися до Санкт-Петербургу. Для протидії була задіяна така ж схема, як у Москві – взаємодія міжвідомчої групи під головуванням губернатора із громадськими організаціями і професійними компаніями. "За півтора року вдалося значно знизити кримінальне рейдерство, й частково очистити від не кримінального", – акцентував він.
Тоді рейдери частково пішли у регіони РФ, а частково в Україну і Казахстан. "Щоб убезпечити підприємства від них, потрібно координувати нашу роботу, й використовувати той досвід, який є у кожної країни", – резюмував Орфьонов.
Своєю чергою, член міжвідомчої робочої групи при уряді Республіки Казахстан з питань боротьби з рейдерством, президент Об’єднання захисту підприємців і власників Василь Резван додав, що кожна з груп подала своїм урядам пакети законодавчих змін, які мають мінімізувати можливість незаконного захоплення підприємств.
Зокрема, українська міжвідомчої комісія пропонує запровадити кримінальну відповідальність за порушення законодавства на ринку цінних паперів та ліквідувати інститут реєстраторів. "Є проект закону про депозитарний облік, який передбачає відмову від інституту реєстраторів. – інформував член аналітичної групи міжвідомчої антирейдерської урядової комісії Сергій Домашенко. - На мою думку, якнайшвидше прийняття цього закону дозволить зменшити обсяги рейдерства. Коли реєстратори не підконтрольні, то жоден учасник ринку не застрахований від атаки рейдерів. За законопроектом, цінні папери будуть переведені в електронний вигляд. А реєстрацію проводив би депозитарій".