В Україні прийняли закон про електронну комерцію

18:45, 3 вересня 2015

У четвер, 3 вересня, народні депутати Верховної Ради прийняли в другому читанні перший в історії України закон №0957, що регулює онлайн-комерцію, зокрема, інтернет-торгівлю і використання електронних грошей. «За» законопроект проголосували 235 нардепів.

Ініціатором цього законопроекту є народний депутат Ольга Белькова, яка раніше була керуючим партнером EastLabs.

Основна мета законопроекту – визнати електронні угоди нарівні з письмовими документами. Іншими словами, така угода буде дорівнює за правовими наслідками всім іншим способам укладання угоди. Коли електронна угода (коли покупець бачить публічну оферту на сайті магазину, замовляє і оплачує товар) визнана в окремому законі, онлайн-торгівлі буде простіше спілкуватися з органами влади (наприклад, з податковою, вести справи в судах).

Текст законопроекту дає визначення таких явищ, як «електронна угода» («дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав, пов'язаних з використанням ІКТ-систем»), «електронне повідомлення», «інтернет-магазин» (спосіб для реалізації товару шляхом електронної угоди) і так далі.

У статті 11 розділу III законопроекту є положення про те, що покупець повинен отримати підтвердження електронної угоди у вигляді електронного документа, квитанції, товарного або касового чека, талона або іншого документа. У чеку повинна міститися така інформація, як: ім'я продавця, його адресу і порядок прийняття претензій до товару, гарантійні зобов'язання.

Закон також приписує укладати всі угоди в онлайні з використанням «одноразового ідентифікатора» – цифро-літерного коду, який надсилається покупцеві на пошту або мобільний і використовується для верифікації угоди.

Нагадаємо, цьому законопроекту вже кілька років, він розроблявся за допомогою та участю представників ринку електронної торгівлі.