В Україні пропонують втричі скоротити кількість районів

10:35, 25 квітня 2012

Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства запропонувала скоротити кількість територіальних громад з 31 тис. до 1,8 тис., а число районів — з 490 до 150.

Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства затвердила концепцію реформи місцевого самоврядування та територіальної організації органів влади до 2015 року.

У документі, підготовленому Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, детально розповідається про недосконалість нинішньої системи адміністративно-територіального устрою країни. Однією з його причин називається надмірно велика кількість органів місцевої влади, дублювання та неузгодженість їхніх функцій, пише «Коммерсант-Украина».

Представники місцевої влади, які були присутні на засіданні ради, запропоновану концепцію схвалили. Документ відправлено на розгляд Кабінету Міністрів.

Один з розробників концепції, член робочої групи при Мінрегіонбуді Анатолій Ткачук повідомив, що кількість територіальних громад після проведення реформи має скоротитися з 31 тис. до 1,8 тис., а число районів — від 490 до 150. «Райони будуть об'єднуватися за зонами впливу, навколо великих міст, з урахуванням щільності населення. Фактично мова йде про відновлення системи, яка існувала до революції, коли одиницею територіально-адміністративного устрою були волості. На території волості розташовувалося 15-20 сіл, у них був загальний орган управління, земля, будівлі, капітал», — розповів Ткачук.

Це не перша спроба провести в Україні адміністративно-територіальну реформу. У 2005 році з цією метою в уряді Юлії Тимошенко була введена спеціальна посада — віце-прем'єр з питань адміністративно-територіальної реформи. На цей пост був призначений Роман Безсмертний. Він пропонував формувати адміністративно-територіальні одиниці за кількісним принципом: більше 2,5 тис. жителів — селище, не менше 50 тис. - місто-район, не менше 750 тис. - місто-регіон. Менші населені пункти передбачалося приєднати до більших. Проте через початок політичної кризи реалізувати задумане не вдалося.