В Україні Росія лише відпрацьовує тактики і випробовує зброю для війни проти Заходу. Російські сили вчаться поєднувати наступи танків, артилерії і іншого важкого озброєння із застосуванням електронних засобів боротьби, які «глушать» радіосигнали ворога і виводять з ладу безпілотники. Про це пише The Times з посиланням на висновки внутрішнього звіту британських військових, який потрапив у пресу.
У документі британські військові закликають Великобританію почати готуватися до нової «сучасної війни, в якій абсолютно все – це зброя»: від летального озброєння і безпілотників до повідомлень у Twitter і Facebook. Досвід прозахідних українських сил у війні проти неоголошеного наступу російських бойових груп і проросійських бойовиків на Сході України впродовж двох останніх років «використовується для осмислення комплексного і багатостороннього обличчя нової ери російської тактики війни».
Ключову роль, на думку британських військових експертів, відіграє невизначеність. Так звані «зелені чоловічки» відправляються в тил ворога для саботажу, підриву інфраструктури, залякування поліції, скоєння політичних вбивств, викрадень і створення хаосу.
«Конфлікти слабкої інтенсивності дуже швидко можуть переростати в повномасштабну війну», - йдеться в документі британських військових.
В ньому також зазначається, що Росія докладає великих зусиль для контролю інформації на Сході України, щоб маніпулювати громадською думкою з малим супротивом.
«Повідомлення, які не співпадають з російською внутрішньою риторикою, швидко видаляються. Репортажі про загибель російських солдатів контролюються і видаляються із соціальних мереж, часто блокуються», - йдеться документі.
Психологічні і інші дії, які можна назвати «операціями впливу», стали невід'ємною частиною всіх військових дій. Російські сили на Сході України кілька разів проїжджають вночі повз позиції української армії, щоб приховати свою реальну кількість. При цьому солдати отримують повідомлення з російською пропагандою за 5-15 хвилин до атаки.
Повідомлення на кожен мобільний телефон у зоні впливу розсилають безпілотники, тож українські солдати теж їх отримують. Соціальні мережі також використовуються для того, щоб схилити військових на бік проросійських бойовиків.
Електронні пристрої, розміщені на цивільних автомобілях, також використовуються для того, щоб заглушити радіосигнали української армії і позбавити її зв'язку. Будь-який український безпілотник в повітрі може бути перехоплений хакерами. А потім починається артилерійських обстріл.
Британські військові також вважають, що російська артилерія, танки мають значну перевагу. На їх думку, 80% українських втрат пов'язані з російською артилерією. Внаслідок цього програма з побудови шести сотень легких броньованих машин Scout для королівської армії, на яку Лондон виділив 3,5 мільярди фунтів стерлінгів, втрачає сенс, оскільки такі машини не витримають російську ракетну атаку.
Також британські військові зауважують, що російську активну броню на танках здатні пробити лише ракети Javelin.
«Без Javelin бойові одиниці піхоти ризикують бути просто розчавлені танками», - йдеться в звіті військових.
Співрозмовник видання зі Збройних сил Великобританії сказав, що світ стоїть на межі «зміни парадигми» ведення війни. Цю зміну можна прирівняти до заміни кавалерії танками чи заміну озброєння рушницями на кулемети.
Британські експерти вважають, що Росія сьогодні живе з «воєнною ментальністю», тоді як Захід після 70 років відпочинку від історії досі дотримується мислення мирних часів.
Як інформував ZAXID.NET, міністр Військово-повітряних сил США Дебора Джеймс назвала Росію загрозою номер один для безпеки Сполучених Штатів.
Після саміту НАТО, який відбувся у Варшаві 8-9 липня, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що лідери Альянсу домовилися дотримуватися єдиної політики щодо стримування та діалогу з Росією.
Між тим, як повідомляє Financial Times, керівництво НАТО готує нову концепцію, яка дозволить швидше реагувати на такі загрози, як гібридна війна. У межах нової доктрини передбачається аналіз не тільки даних військової розвідки, а й інформації з інтернету, дипломатичних джерел, аналітичних центрів, дослідних інститутів і місцевих жителів.