17 лютого в Києві презентували збірку методичних рекомендацій, за допомогою яких вчителі шкіл зможуть провести виховні уроки, присвячені кримському спротиву в лютому-березні 2014 року.
Як повідомляє «Крим.Реалії», Міністерство освіти рекомендує використати цю методичку, що допоможе провести виховні заходи, приурочені до дня початку кримського спротиву – 26 лютого, коли люди в Криму вийшли на мітинг за територіальну цілісність України.
«Ми хочемо показати кримський спротив і розвінчати міф про те, що жителі Криму повністю прийняли ситуацію», – розповіла радник міністра інформаційної політики України з питань Криму Еміне Джеппар.
Окрім шкіл такі методички відправили до вищих і професійно-технічних навчальних закладів.
Ці матеріали також планують розмістити на сайті Міністерства освіти і науки України, тож кожен охочий матиме до них доступ.
Нагадаємо, 26 лютого 2014 року в Сімферополі пройшов мітинг прихильників територіальної цілісності України та активістів партії «Русское единство», якою керував на той момент нинішній «глава» Криму Сергій Аксьонов. Після анексії Криму Росією на півострові російські правоохоронці почали судити кримськотатарських активістів, які брали участь у мітингу.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».