Незважаючи на те, що з наближенням дати саміту у Вільнюсі, в Україні з’являється все більше проросійських ініціатив, вони в цілому є неефективними. Проте їх не можна недооцінювати. Про це пише експерт Максим Бугрій у статті на сайті The Jamestown Foundation.
Експерт відзначає, що в Україні з’являються нові проросійські ініціативи, але « цілому проросійське лобі в Україні є слабшим, ніж на початку президентства Януковича. Послаблює його російська політика щодо України.
«Контроверсійною ознакою путінської політики щодо України є використання економічного тиску і разом з тим повне заперечення стимулів та відповідних інструментів «м’якої сили», - вважає Бугрій.
«Нескладні інструменти торговельних бар’єрів, аби зменшити український експорт, є основними складовими російської політики щодо України. Цікаво, що Кремль спрямовує ці свої інструменти проти підприємців, які глибоко пов’язані торговельними відносинами із Росією», - зазначає він.
«Отже, як результат, проросійське лобі в Україні сьогодні є слабкішим, ніж на початку президентства Януковича», – додає Бугрій.
За його словами, хоча на сьогодні діяльність проросійських лобістів в Україні виглядає загалом неефективною, аби змінити курс країни, їхній вплив не можна недооцінювати.
«В середньостроковій перспективі, Росія почне більше покладатися на євроскептичних гравців української політики, які безумовно наберуть політичної ваги, оскільки Україна рухається в напрямку Європи та Заходу», – зазначає експерт.
Нагадаємо, наприкінці липня керівник Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко заявив, що додаткові дослідження підтвердили впевненість у небезпеціпродукції української компанії «Рошен». Федерація роботодавців України заявила, що Федеральна митна служба Росії з 14 серпня фактично заблокувала імпорт товарів з України.
Сьогодні міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк після переговорів з головою Росспоживнагляду Геннадієм Онищенком у Москві запевнив, що сторонам вдалося дійти порозуміння.