В Україні створений єдиний реєстр медичних діагностичних даних

15:30, 17 листопада 2014

В Україні розроблено електронну систему збереження та передавання даних в єдиному телемедичному просторі, що дозволяє зберігати діагностичні дані усіх пацієнтів з можливістю доступу до цього реєстру медиків та самих пацієнтів.

Фахівцями Інституту проблем математичних машин і систем НАН України у співпраці з ДЗ «Медичний центр телемедицини МОЗ України» завершено розробку пілотного проекту «Медгрід», повідомляє прес-служба МОЗ України.

Це система збереження та передавання даних, що базується на використанні розподілених обчислювальних ресурсів, так званих грід-кластерів. За допомогою «Медгріду» медики будуть мати змогу не лише зберігати діагностичні дані у цифровому вигляді протягом всього життя пацієнта в деперсоналізованому вигляді, а ще й мати можливість в будь-який момент отримати доступ до цих даних.

На цей час «Медгрід» вже має можливість зберігати та обробляти електрокардіограми у форматі SCP-ECG та діагностичні зображення у форматі DICOM. Ця можливість використовується підчас дистанційного обговорення клінічних випадків (телемедичне консультування) на Телемедичному порталі.

Для пацієнтів у проекті «Медгрід» розроблено спеціальну технологію анонімного доступу до власних даних за QR-кодом. Документ такого типу, вважають в МОЗ, можна використовувати на стику можливостей «Медгрід» з паперовим документообігом, який діє на сьогодні в закладах охорони здоров’я.