В Україні створили комітет на захист мови

18:05, 27 червня 2012

Представники творчої інтелігенції України, політики, юристи, громадські діячі – загалом 300 осіб – створили Всеукраїнський комітет на захист української мови. Про це журналістам повідомили ініціатори об’єднання, серед яких зокрема – народний депутат Олесь Доній.

Він зазначив, що Комітет на захист української мови має на меті об’єднати усі патріотичні сили, носіїв мов національних меншин проти русифікації.

«Ми створили комітет не проти російської мови чи мови нацменшин, ми не виступаємо проти жодної іншої мови, ми виступаємо проти русифікації, проти деукраїнізації України. Ми виступаємо на захист усіх мов, які потребують державної і громадської підтримки, а тому звертаємося до народу України створити осередки комітету в кожному регіоні України, в кожному місті, селі», – сказав Доній.

Серед ініціаторів об’єднання – зокрема письменники Василь Шкляр та брати Капранови, колишні політв’язні Василь Овсієнко, Левко Лук’яненко, Мирослав Маринович, Євген Сверстюк, журналісти Мустафа Найем, Вахтанг Кіпіані та Юрій Макаров.

Нагадаємо, ZAXID.NET ініціював збір підписів, щоб не допустити прийняття антиукраїнського законопроекту Ківалова-Колесніченка. Якщо Ви розділяєте нашу думку, підпишіться під цим листом, вказавши своє прізвище, ім'я, рід занять та населений пункт. Ми надішлемо його Президентові України та Голові Верховної Ради України напередодні другого читання. Наша мова – українська!

Довідка

24 травня в залі засідань Ради після дебатів щодо законопроекту про основи мовної політики, що його внесли народні депутати фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов, сталася бійка між народними депутатами. В той день законопроект прийнято не було.

Однак, 5 червня, за словами лідера партії «Фронт змін» Арсенія Яценюка «опозиція проявила себе не в кращому плані», і законопроект було прийнято у першому читанні 234 голосами. У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова має стати регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України з 27, – як вважає опозиція, за рахунок української. Також опозиція заявляє, що голосування за законопроект відбувалося з порушеннями – частина депутатів особисто не голосувала за цей законопроект, але їхні голоси враховані.

Опозиційні депутати вже повідомили, що будуть фізично протистояти ухваленню цього закону.