В Україні виставили на продаж суднобудівний завод за ₴1,8 млрд

22 серпня

Майновий комплекс «Миколаївського суднобудівного заводу «Океан» виставлений на продаж за стартовою ціною 1,8 млрд грн. Продаватимуть завод у межах процедури ліквідації після банкрутства, пише НВ.

«Стартова ціна визначена за сумою всіх кредиторських вимог, які становлять більше 1,8 млрд грн. З цієї суми понад 91 млн грн - заборгованість із заробітної платі», – повідомила ліквідатор Ірина Сербін.

Сербін уточнила агентству «Інтерфакс-Україна», що відкритий аукціон запланований 21 вересня 2018 року. Крок аукціону – 0,5%, або 9 млн грн.

У той же час вона припускає, що ті, хто хотів би отримати «Океан» «просто так, безкоштовно», і вже робив це, можуть спробувати зірвати аукціон провокаціями і погрозами.

Миколаївський суднобудівний завод «Океан» (до квітня 2011 року - «Вадан Ярдс Океан», до грудня 2008-го - Damen Shipyard's Okean, до лютого 2001-го - «Суднобудівний завод «Океан») спеціалізується на виробництві і ремонті контейнеровозів, танкерів, буксирів, барж водотоннажністю до 350 тис. тонн.

У листопаді 2013 року Господарський суд Миколаївської області визнав банкрутом «Океан» за клопотанням близької, за деякими даними ЗМІ, до власника «Смарт-груп» Вадима Новинського «Консалтинг-Гамма» (Кривий Ріг Дніпропетровської обл.).

9 вересня 2016 року Печерський райсуд Києва наклав арешт на рухоме і нерухоме майно «Океану» і передав його на відповідальне зберігання директору «Океан-Судноремонт», президенту «Океану» в 2010-2011 рр. Леоніду Шумило. У листопаді того ж року Апеляційний суд Києва скасував це рішення.

Водночас генпрокурор Юрій Луценко в вересні 2017 року заявляв про намір повернути в держвласність завод «Океан».

5 квітня 2017 року Генпрокуратура оголосила в розшук групу осіб, підозрюваних в доведенні Миколаївського суднобудівного заводу «Океан» до банкрутства і нанесенні йому збитків на 1,5 млрд грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Олександр Турчинов вважає ЛГБТ-спільноту передвісником Армагеддону
Ворожіння, етно-забави та збитки на Андрія
Польські фермери заблокували автомагістраль А2 і вимагають зустрічі із прем'єр-міністром
ПРОПОЗИЦІЇ ПАРТНЕРІВ