В Україні вийде 19 томів Національної Книги пам'яті жертв Голодомору

18:00, 13 березня 2008

До 1 жовтня в Україні вийдуть 19 томів Національної Книги пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років. З них - 17 обласних, один - міста Києва, ще один - центральний, зведений. Вихід Книги приурочили відзначенню 75-х роковин однієї з наймасштабніших трагедій української нації. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Кабміну.

Віце-прем’єр Іван Васюник закликав виконавців, Інститут національної пам’яті та заступників голів облдержадміністрацій, пришвидшити роботу над збором даних до Книги. Поза тим не обмежуватися винятково паперовим матеріалом, а також формувати аудіо- та відеоархів.

Цього року у рамках урочистих заходів у Києві 21-22 листопада відбудеться Міжнародний форум. Форум організовується в рамках проголошеного Президентом України 2008 року Роком пам’яті жертв Голодомору тридцятих років. Мета - привернути увагу міжнародної спільноти до трагічної теми, донести до світового співтовариства інформацію про Голодомор, як сплановану антиукраїнську політику радянського режиму.

Тож Україна прийматиме високих гостей - керівників іноземних держав. Іван Васюник зазначив, що у цьому контексті Книга пам’яті стане додатковим аргументом на користь визнання представниками світової громадськості Голодомор 1932-33 років актом геноциду тоталітарного режиму проти українців.

Головна мета Міжнародного форуму - зібрати представників міжнародної еліти та об’єднати зусилля світового товариства навколо ініціативи України щодо визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу. А також виробити спільні дії щодо запобігання геноциду та інших злочинів проти людства.

Довiдка ZAXID.NET

28 листопада 2006 року Верховна Рада підтримала законопроект, згідно з яким Голодомор 1932-1933 років визначається Геноцидом українського народу. Таке рішення було ухвалено 233 голосами. Від Партії регіонів проголосувало 2 депутати, від БЮТ - 118, від "Нашої України" - 79, від Соцпартії - 30 і 4 - позафракційних. Не голосувала фракція комуністів у повному складі.

Законопроект про Голодомор було внесено Президентом. Водночас депутати внесли до нього свої поправки, зокрема, у статті про визнання Голодомору геноцидом було змінено слово "українська нація" на "український народ".