Член політради Народного Руху України, відомий громадсько-політичний діяч Богдан Горинь вбачає у сучасній політичній ситуації загрозу «загибелі нації», оскільки «окупаційний режим створив проект: через 5 років створити дві України в одній: україномовну і російськомовну, а в другу п’ятирічку – поглинання російськомовною Україною україномовної».
Про це він заявив 30 травня під час громадських зборів «Зупинимо політичні репресії в Україні!» у Львівській облраді.
Богдан Горинь назвав Львів і Галичину єдиним островом свободи на тлі сучасної політичної ситуації, «здатним протистояти атакам режиму з центру».
«Те, що робиться в Україні, повністю вкладається в поняття окупаційного режиму Януковича-Азарова. Третім стовпом цього режиму є уряд, на чолі якого є Азаров і Тіхонов. Саме Тіхонов є автором книги про федералізацію України, яку підтримує україножер з Одеси Марков (лідер партії «Родіна» Ігор Марков. – ZAXID.NET )… Україною править інформація, відбувається жорстка інформаційна війна», – сказав Горинь.
Він наголосив, що якби мешканці західної України поділились тою інформацією про минуле, яку вони знають, з мешканцями Сходу, то «Україна була б іншою».
«Кожна політична сила ковдру тягнена себе і це гріє політичний егоїзм», – додав Горинь.
Як інформував ZAXID.NET , «В Україні продовжується геноцид нації! Нас переслідують за те, що ми українці», – заявила у Львівській обласній раді 30 травня під час громадських зборів «Зупинимо політичні репресії в Україні!» колишня політв’язень Ірина Калинець.
Також 30 травня у приміщенні Львівської обласної ради пройшли громадські збори «Зупинимо політичні репресії в Україні!», які затвердили рішення, одним із пунктів якого є створення Комітету визволення політичних в’язнів.